Сидячий спосіб життя, недостатня кількість фізичної активності, неповноцінний нічний відпочинок примушують і наших сучасників охати від болю в спині. Але ХХ століття подарувало усім розкішний подарунок - ортопедичний матрац, якщо правильно вибрати його саме для себе, вирішаться багато проблем. Передусім, анатомічно зручне спальне місце стане відмінною профілактикою захворювань хребта. А якщо вони вже з'явилися, то допоможе полегшити стан і запобігти розвитку хвороби.

Загальні правила вибору матраца

Термін "ортопедичний" на слуху вже декілька десятиліть. Такий матрац викликає повагу і довіру, але не кожен таким дійсно є. На жаль, не існує еталонів і критеріїв оцінки, які дозволили б відразу визначити наявність анатомічних властивостей і міру ортопедичности виробу. Окрім цього, велике значення індивідуальних особливостей кожної людини.

Купувати ортопедичний матрац треба тільки у добросовісного виготівника, що поставляє на ринок продукцію високої якості. Не менш важливі особисті переваги і особливості будови власного тіла, а якщо є проблеми із здоров'ям - враховувати рекомендації доктора.

матрац на ліжкоСеред великої різноманітності моделей ортопедичних матраців треба підібрати для себе виріб оптимальної жорсткості, тому що саме від неї залежить зручність і якість сну. Мір жорсткості три:

Висока жорсткість

Деякі "знавці" - остеопаты наполегливо стверджують, що при болях в спині спати треба виключно на жорсткому матраці, а краще взагалі на широкій дошці. Небезпечна помилка спровокує загострення хвороби, осанку не виправить, та і виспатися нормально не дозволить.

Тверда поверхня не підтримує поперековий відділ, давить на стегна і плечі, змушує хребет приймати неприродну позу. Головний мозок, отримуючи сигнали про дискомфорт, дає команду м'язам підтримувати тіло в максимально правильному положенні. Від зайвого тиску на тканині пережимаються кровоносні судини і втрачають здібності забезпечувати внутрішні органи і мозок киснем. Повноцінно виспатися в таких умовах ні у кого не вийде, а хребет отримає додаткове навантаження.

В міру жорсткі моделі рекомендуються підліткам, у яких не завершено формування скелета, людям з болями в шийному і тазовому відділі хребта або любителям спати на животі.

Низька жорсткість

Занадто м'який матрац теж не здатний забезпечити хребту зручне положення уві сні, він сильно прогинається і проявляється картина, подібна до попереднього опису. М'язи напружені під час сну, кровоносна система додатково навантажена із-за неправильного положення тіла.

М'які матраци показані літнім людям, а також тим, у кого є судинні захворювання. Зручно на помірно м'якому виробі спатиме тим, хто має проблеми з поперековим відділом хребта і хто любить спати на боці.

Середня жорсткість

Така поверхня дозволяє матрацу прогнутися під важкими частинами тіла - плечима і стегнами, вага тіла розподіляється рівномірно, хребет утримується в зручному, рівному положенні. Матрац, що повторює анатомічні контури тіла найбільш приймаємо для людей болями, що страждають, в спині. Він знімає напругу з проблемних ділянок хребта під час сну, дозволяє м'язовому корсету розслабитися, не придавлюючи кровоносне русло.

Корисно на середньо-жорстких матрацах спати тим, хто має захворювання грудного відділу хребта, а також прибічникам спати на спині.

Окрім підтримки тіла і гарантії комфортного сну якісний ортопедичний матрац благотворно впливає на стан нервової, серцево-судинної, ендокринної системи, підвищує рівень імунітету.