Зерно, зібране комбайном, має досягти повної зрілості. Тоді це добре окупається. Зерно необхідно очистити. Більш того, якщо воно має вологість понад 13-14%, його необхідно висушити. Зерно пивоварного ячменю та зерно всіх видів зернових культур, призначених для посіву, необхідно зберігати з особливою обережністю. ТОВ «ЛАЙФБУД» пропонує: доставку, монтаж та обслуговування комплексів для обробки та зберігання зернових культур. На сайті компанії ви можете замовити зерносушарку безперервної дії https://life-bud.com.ua/ru/oborudovaniye/zernosushilki/, яка допоможе вам зберегти врожай зернових.

Обовязкові вимоги до якості зерна

Незалежно від того, чи буде зібране зерно використовуватися на власному господарстві або продаватися, воно повинно відповідати певним вимогам до якості. Воно повинно бути:
-
здоровим;
-
правильно сформованим;
-
без затхлості, бродіння, цвілі або ознак прогірклості;
- мати
певний колір та запах.
Також
воно не може бути заражене шкідниками зерна. Зерно повинно мати індекс забруднення до 6 % та температуру нижче 18 градусів. Щоб відповідати вимогам якості, необхідно дотримуватися технологічних вимог як в процесі виробництва, так і при зберіганні.

Сушка зерна

Універсальні методи безпечного зберігання зерна - це сушка та охолоджування. Інші, такі як силосування та застосування консервантів, використовуються тільки для захисту зерна, призначеного для годування.

Сушка - енергомісткий процес. У сушарках старого зразка величина питомої витрати тепла коливається від 4 до 10 тисяч кДж/кг скинутої води. У сушарках з повним контролем та автоматичним процесом сушіння споживання тепла можна знизити приблизно до 3 тисяч кДж/кг злитої води. З економічних причин зібраний з поля матеріал часто сушиться в сушарках, нагрівальна піч яких не має теплообмінника. В цьому випадку важко або неможливо контролювати та реєструвати сушильний агент. Відсутність теплообмінника призводить до забруднення насіння мутагенними та канцерогенними речовинами. Тому для сушіння зерна слід використовувати тільки сушарки, що відповідають більш суворим технологічним вимогам, тобто:
-
стабілізована температура;
-
рівномірність сушіння;
-
відсутність доступу вихлопних газів.

Типи зерносушарок

У більших господарствах зазвичай використовуються сушарки безперервної дії, колонні та криті. Ці пристрої прості за конструкцією та зручні у використанні. Основними вузлами цих осушувачів є:
-
сушильно-охолоджуюча колона;
-
нагрівач повітря;
-
головний вентилятор;
-
вентилятор охолоджуючої рідини.