Якщо людина має на меті здійснити подорож для пошуку цінностей, спершу їй необхідно придбати або взяти в оренду металошукач. Для новачка спершу треба розібратись з принципами роботи пристрою, його функціоналом, спробувати його в дії вдома та на вулиці, зрозуміти як правильно робити налаштування.

Місце для пошуку

Далі необхідно визначитись з метою пошуку та місцем його проведення. Шукати можна монети, предмети побуту (наприклад срібний посуд, підкови тощо), медалі, ордени, ікони, хрести, монети, прикраси, елементи одягу, зброю та інші предмети пов’язані з війною. Зазвичай пошук ведуть по таким напрямкам: пляжний пошук, пошук предметів старовини, пошук предметів, пов’язаних з Великою Вітчизняною Війною. Варто пам’ятати, що деякі предмети пов’язані з війною несуть у собі небезпеку, наприклад, різні боєприпаси, тому варто бути максимально уважними.

Для пошуків зазвичай необхідно готуватись за допомогою мап. Шукачі порівнюють стародавні мапи з сучасними, знаходять місця, де раніше були розташовані цікаві для них об’єкти (ринки, ярмаки, церкви тощо) та порівнюють з сучасними мапами і об’єктами на них. Якщо нічого не заважає пошуку, можна вирушати. Варто також враховувати всі тонкощі, пов’язані з діючим законодавством, для того, щоб ці пошуки були цілком законними. Таку діяльність регулює декілька державних законів.

Дані з різних мап можуть розбігатись, це треба враховувати. Для того, щоб якісно дослідити місцевість необхідно розбити її на ділянки та уважно пройтись по кожній з них. Рухатись треба повільно, для того, щоб надати час приладу реагувати на зміни і вказувати на місцезнаходження предмета.

Екіпірування шукача

Для пошуку цінностей потрібно подбати про багато деталей, одного лише металошукача буде замало. По-перше – це зручний одяг та взуття. Якщо пошуки будуть тривати достатньо довго треба подбати про їжу, чисту воду та палатку. Також повинна бути аптечка та засоби зв’язку про всяк випадок. Щодо додаткового обладнання зазвичай використовують:

  • Різні лопати (укорочені, штикові, звичайні ґрунтові):
  • Навігатор;
  • Компас;
  • Пошукові магніти;
  • Навушники (щоб не відволікатись на сторонні звуки);
  • Сумка для знахідок;
  • Скупи;
  • Інші дрібниці (ніж, ліхтарик, пензлик тощо).

Це потрібно для того, щоб добре зорієнтуватись на місцевості та мати можливість впоратись навіть зі складними типами ґрунтів.