Будь-яке сучасне аграрне підприємство має на меті отримати максимальні врожаї сільськогосподарської продукції високої якості та оптимізувати технологічні процеси й витрати на оброблення угідь. Досвід передових виробників свідчить: досягти суттєвих результатів можна завдяки інноваційному методу рільництва — точному землеробству. Спосіб передбачає ретельний добір матеріалу для посіву, використання новітніх інформаційних технологій задля спостереження за поточним станом ґрунтів та врожаю, а також оперативне реагування на внутрішньопольову мінливість зернових та інших культур. Детальніше про точне землеробство та досвід передових вітчизняних аграріїв — у нашому матеріалі.

Коротко про головне: у чому суть методу та які перспективи його впровадження

Визначення низки вимог до посадкового матеріалу та ґрунту забезпечує не лише високу продуктивність, але й екологічність та захист сільськогосподарських угідь, а також вирішення нагальних проблем галузі:

  • надмірного використання ресурсів;

  • значних економічних витрат, що супроводжують увесь цикл виробництва;

  • руйнівного впливу на довкілля.

З цією метою фермери використовують різноманітні технічні засоби — дрони, знімки із супутника, спеціалізовані комп’ютерні програми. Та все це — лише половина успіху, ключову роль відіграє саме якість посадкового матеріалу. Як готують генетично здорове та врожайне насіння, можна простежити на прикладі одного з лідерів вітчизняного ринку аграріїв — прогресивного підприємства Biligrain, виробничі потужності якого зосереджені на Хмельниччині.

Сучасна аграрна компанія — яка вона насправді

Бренд Biligrain, відомий як в Україні, так і поза її межами, позиціонує себе насамперед як насіннєва компанія — виробник зерна, що має власні потужності під розмноження посадкового матеріалу.

Олег Білявець, засновник підприємства, зазначає, що роботу в аграрному секторі було розпочато з ретельного практичного вивчення кількох можливих сфер діяльності: від тваринництва та заготівлі молока до вирощування зернових і бобових культур, що врешті і стало пріоритетним напрямом розвитку компанії.

Уже на початкових етапах становлення підприємства стало зрозуміло, що інтенсивний обробіток ґрунту не гарантує високих врожаїв, адже він не завжди екологічний, крім того, не надто ефективний. Чи не найважливішу роль відіграє власне насіння: при традиційній підготовці до посіву в ріллю потрапляє близько 15% дроблених чи пошкоджених зерен, відтак урожайність помітно падає.

У результаті аналізу досвіду передових європейських агровиробників, інженери Biligrain дійшли висновку, що успіху можна досягти лише за допомогою технології «точного землеробства», яка передбачає впровадження низки високотехнологічних процесів, зокрема:

  • ретельного аналізу ґрунту, дослідження рівня забезпечення мікро- та макроелементами різних сегментів того самого поля та внесення добрив з урахуванням цих показників;

  • селекції генетично сильного елітного насіння;

  • контролю та корекції умов зростання.

Щоб вирішити головну проблему галузі — відсутність якісного вітчизняного матеріалу для посіву, було вирішено побудувати власне автоматизоване насіннєве підприємство. Завод, який спроектували провідні європейські фахівці, запрацював на повну потужність влітку 2020 року.

Що підприємство пропонує вітчизняним фермерам

Завод Biligrain працює з аграріями за напрямками:

  1. Власне землеробство — оброблення сільськогосподарських угідь, вирощування сортового, органічного й гібридного насіння, його сертифікація.

  2. Переробка й доробка до посіву — приймання матеріалу, його професійне оброблення (очищення від сміттєвих домішок, калібрування, сортування), фасування. Контроль якості здійснює власна лабораторія, обладнана за європейськими стандартами.

  3. Супровід партнерів, зокрема технологічний та економічний, консультування виробників і споживачів тощо.

Уся діяльність підприємства підпорядкована єдиній меті — збагачення життя як виробників, так і споживачів продукції, забезпечення прогресу для прийдешніх поколінь.