Щоб громадянину України мати змогу законно покидати межі держави, необхідно отримати паспорт для виїзду за кордон. З цією метою треба подати заяву до ЦНАПу, територіального органу ДМСУ або до компанії «Документ», надавши пакет відповідних паперів.

Необхідні документи

Фізична особа, яка досягла віку 16 років, або її уповноважений представник, щоб отримати паспорт громадянина України для виїзду за кордон, повинні надати наступний пакет документів:

● анкета, заповнена згідно зі встановленим зразком;

● оригінал паспорту громадянина України;

● квитанція, яка підтверджує сплату адміністративного збору.

Якщо заява подається представником фізичної особи, потрібно додатково надати документи, які посвідчують його особу та його повноваження.

У разі, коли документ оформлюється для дитини, яка ще не має внутрішнього паспорта, треба надати її свідоцтво про народження та кольорове фото 10х15.

Особа, яка не має можливості пересуватися самостійно через тривалу хворобу та потребує негайного лікування в іншій країні, повинна додати до обов'язкового пакета документів кольорову фотокартку 10х15, а також медичний висновок спеціального зразка.

Процедура оформлення

Після подачі заяви та необхідних документів проводиться процедура сканування відбитків пальців рук. Діти до 12 років цю процедуру не проходять.

Далі потрібно ретельно перевірити правильність усіх персональних даних та засвідчити цей факт власним підписом.

Після перевірки та реєстрації оригінали документів повертаються фізичній особі або її представнику.

Строк оформлення закордонного паспорту становить 20 робочих діб, через які особа може отримати документ самостійно або за допомогою свого законного представника. При скороченні строку оформлення до 7 або 3 робочих днів зростає сума адмінзбору.

Коли можливо отримати відмову

Відмову в оформленні паспорту для виїзду за кордон можна отримати при наявності наступних умов:

● фізичній особі не виповнилося 16 років;

● особа не має українського громадянства;

● надані документи не відповідають вимогам законодавства;

● особа вже має дійсний закордонний паспорт;

● надання неповного пакету документів;

● наявність некоректних даних в анкеті.

Якщо фізична особа вважає відмову незаконною, то вона або її представник упродовж 30 діб можуть подати скаргу до територіального органу ДМС або протягом 6 місяців – до окружного адміністративного суду.