Зараз саме той період, коли у Грузії (Сакартвело) активно збирають виноград сорту Сапераві. Особливо – у Кварельському районі Кахетії. Бо саме там росте виноград, з якого роблять відоме вино Кіндзмараулі – гордість грузинських виноробів. Збір винограду відбувається у перші три тижні вересня, бо саме в цей час рівень цукру у винограді ідеальний для Кіндзмараулі – 22%.

Історія Кіндзмараулі

Назва «Кіндзмараулі» прямо пов'язана з ароматною травою кіндзою, яка росла на виноградниках, наповнюючи повітря пряним запахом. Спочатку жителі стали іменувати так місцевість, а потім красивим словом «Кіндзмараулі» було вирішено назвати нову марку вина.

Місцевість там дійсно особлива. Грунт має сіро-блакитне забарвлення, складається в основному з гравію і дрібних каменів, практично повністю позбавлений гумусу. Живильним середовищем для саджанців є крейдяний наліт. Ця земля збагачена золотом і сріблом, яким насичується і виноград під час зростання, і вино, яке виготовляють з цього винограду.

Достеменно невідомо, коли вперше почали робити це вино. І, звичайно ж, технології змінювались, тож від первинного рецепту могло залишитись не так багато. Але є свідчення, що кахетинський метод виноробства, завдяки якому створювались природні напівсолодкі вина Грузії, мав такі особливості:

  • Вино витримувалось мінімум два роки;
  • Процес витримки проходив у квері – остродонних глиняних ємностях, які майже повністю закопували у землю для збереження однакової потрібної температури.

Цей метод взяли за основу на заводі Кіндзмараулі, який почав функціонувати у роки Другої світової війни. Першу партію вина Кіндзмараулі випустили у 1942 році.

Особливості вина

У 2012 році Грузія довела, що вино Кіндзмараулі є самобутнім та характЕрним саме для цієї країни напоєм, тому має бути захищеним на світовому рівні. Як і коньяк чи портвейн, Кіндзмараулі стало напоєм, контрольовоним за місцем походження.

Серед характеристик цього вина виділяють:

  • Міцність - 10-12 градусів;
  • Вміст цукру - 30-40 г / дм³;
  • Колір - гранат або переспіла вишня;
  • Аромат - тонкий, збалансований, з вишневим відтінком;
  • Смак - оксамитовий, насичений вишневими, сливовими, гранатовими і ожиновими нотками.

На що слід звернути увагу при покупці

Партнер матеріалу інтернет-крамниця алкогольних напоїв АлкоПростір виділяє такі дієві поради:

  • На етикетці повинні бути вказані такі параметри: назва (як правило, в англійській транслітерації), категорія вина, найменування виробника, рік виготовлення, сорт винограду, а також кількість цукру і алкоголю.
  • Придивіться на напис під словом «Кіндзмараулі» - в оригінального вина з регіону Кварелі не буде напису «виготовлено за рецептом».
  • Пляшка справжнього вина не повинна містити великої кількості осаду.

Як пити Кіндзмараулі

Враховуючи, що в ємностях, де вино визрівало за стародавнім рецептом, стандартна температура була 14 градусів, то і вино рекомендується подавати та куштувати в рамках 12-14 градусів. Наливають його у стандартні келихи для червоного вина, їх наповнюють на третину. Дайте напою подихати – покрутіть келих, щоб вино отримало якомога більше повітря. Споживайте неспішно, розтягуючи задоволення. Ідеально пасує до фруктів та легких закусок.