Фото Spencer Imbrock, Unsplash

Чимало людей сьогодні не уявляє свого життя без музики. Однак варто розуміти, що це не просто ідеальна річ для настрою, від якої у нас можуть виникнути мурашки по шкірі. Виявилося, що улюблений плейлист – те, що ще й може позитивно впливати на наше з вами здоров'я.

Під час прослуховування музики також простежується суттєве поліпшення результатів спортсменів й діяльності людей, робота яких пов'язана з фізичною працею. Цим у свою чергу можна легко пояснити наявність музичного темпу в результаті якого потім формується ритм мелодії разом із синхронністю рухів. Цікаво також і те, що людина, котра займається фізичною активністю під час прослуховування музики, втрачає в рази меншу кількість зусиль, аніж в ситуаціях, де виконує аналогічні дії правда без прослуховування музики.

Чому ж саме музика так позитивно впливає на наш організм? Важливо знати!

Сучасний стрімкий та бурхливий час, що сповнений хвилюючих негараздів та стресів, активізує пошуки вченими різних наукових галузей найрізноманітніших способів завдячуючи яким можна було б зміцнити здоров'я людини. Ефективний різнобічний вплив музики на психіку людини обумовив музикотерапію одним із перспективних сучасних методів лікування хворих, котрі страждають від порушення нервової системи.

Музика також, завдяки своїм властивостям, впливає на внутрішній світ людей, допомагає хворим не лише звільнитися від душевного дискомфорту, але й поступово позбутися різноманітних залежностей: емоційної, алкогольної, наркотичної, комп'ютерної, а також ігрової залежності. Також музика може допомогти ефективно здолати конфлікт, корегувати емоційний стан, відновити душевний спокій та загалом позитивно впливати на психічне здоров'я особистості. Завдячуючи улюбленим мотивам можна зменшувати болісні відчуття, позбуватися страху, повертати людині бадьорість та звісно енергію. Словом, музика впливає на людський організм різнобічно.

Які ще корисні властивості характерні музиці?

Якби неймовірно це не звучало проте завдячуючи музиці мозок людини довго може залишатися молодим. Вивчення та прослуховування музики надає одному з найважливіших органів нашого з вами тіла величезну кількість сенсорної інформації завдячуючи якій він перебуває в постійному тонусі. Прослуховування музичних композицій позбавляє від стресу. Приємній та заспокійливій музиці під силу знижувати в організмі людини рівень кортизолу, а також сприяти покращенню настрою й виробленню дофаміну. Музика також додає нам уважності. В результаті досліджень було доведено той факт, що захоплення класичною музикою допомагає значно покращувати зорову увагу людей.

А ще музика покращує наші з вами когнітивні здібності. Завдячуючи прослуховуванню музичних композицій кожна людина може швидше опрацьовувати нову для неї інформацію. Крім того, музика також полегшує сприйняття мов. Американські вчені дійшли до висновку, що саме завдячуючи музиці дітки можуть освоювати нові мови значно швидше та в рази ефективніше.

Сучасні дослідження також стверджують, що музика може суттєво допомогти у послабленні негативних емоцій. Зокрема вона допомагає позбутись стресів, панічного страху та навіть депресії. Завдячуючи їй навіть можна зменшувати випадки розгубленості та марення у клінічних пацієнтів старшого віку, котрі видужують після пережитих операцій. Крім того, дослідження також свідчать, що прослуховування сумної чи веселої музики впливатиме на сприйняття людиною інших людей веселим чи сумним відповідно. Так чи інакше, а результати усіх цих досліджень підтверджують, що музика і справді може впливати на наші з вами емоції в кращу або ж в гіршу сторону.

Те, як музика допомагає людям впоратися з скрутними життєвими ситуаціями, навряд чи можна буде порівнювати з іншим впливом на нас зовнішніх чинників. Музика – те, що здатне створити й підтримати необхідний настрій. Вона гарно допомагає нам з вами розслабитися тому зовсім не дивно, що деякі люди закінчивши роботу перш за все, переступаючи поріг власних домівок, вмикають улюблені композиції.

Для того аби краще зрозуміти вплив музики на наш із вами організм, ви можете зануритися у різноманітні дослідження та інформацію, що є в мережі інтернет. Крім того, ви також можете самостійно спостерігати за змінами, які відбуваються з вами під час прослуховування музики в конкретний період вашого життя.