У процесі загальної освіти початкова школа з кожного предмета формує мовні компетенції учнів і забезпечує озброєння учнів знаннями та навичками, які дозволяють їм правильно й зрозуміло спілкуватися рідною мовою.

Важливим завданням школи є навчання дітей сучасним іноземним мовам. У 1-6 класах початкової школи учні вивчають одну сучасну іноземну мову, а в VII і VIII класах – дві сучасні іноземні мови. З 7-го класу учні також можуть продовжити двомовне навчання, якщо школа організовує таку форму навчання. На допомогу приходить навчальні стенди, які пропонує магазин стендів нуш.

Завдання початкової школи – познайомити учнів зі світом літератури, зміцнити їхні читацькі інтереси та озброїти читацькі компетенції, необхідні для критичного сприйняття літературних творів та інших культурних текстів. У школі проводяться заходи, спрямовані на пробудження в учнів любові до читання та діяльності, що сприяє підвищенню читацької активності учнів, формує ставлення до зрілого та відповідального читача, підготовленого до відкритого діалогу з літературним твором.

Високі читацькі компетенції сприяють успіху учнів у школі, а пізніше в житті дозволяють учням подолати обмеження та труднощі, пов’язані з менш сприятливим соціальним середовищем. Читання як здатність розуміти, використовувати та рефлексивно опрацьовувати тексти, у тому числі культурні, є одним із найважливіших навичок, які набуває учень у навчальному процесі.

Діти, які багато читають:

  • мають багатий словниковий запас,
  • легко називають свої почуття та вступають у стосунки з однолітками,
  • рідше викликають проблеми у вихованні,
  • мають краще розвинену уяву, що дозволяє об’єктивно дивитися на свою та чужу поведінку,
  • краще справляються зі шкільними обов'язками,
  • краще функціонують в шкільній спільноті.

Важливо підтримувати інтерес учня до читання на рівні початкової школи. Учневі слід забезпечити контакт із книгою, наприклад, брати участь у заняттях, де вчителі читають уривки з читання, або брати участь у заняттях, що проводяться в шкільній бібліотеці. Таким чином розвиваються читацькі компетенції, що сформує звичку читати книги і в дорослому віці.

Школа має підготувати їх до усвідомленого та відповідального вибору під час використання ресурсів, доступних в інтернеті, критичного аналізу інформації та безпечної навігації в цифровому просторі, включаючи встановлення відносин на основі взаємної поваги з іншими користувачами мережі.