2020 рік відрізнявся невизначеністю у розвитку світового ринку волокна та різними прогнозами розвитку подій. Ці прогнози були пов'язані в першу чергу з дефіцитом волокна у світі, запуском нових проектів та значним збільшенням потужностей з виробництва преформ, невизначеними прогнозами закупівлі China Mobile (часткою на яку припадає приблизно одна третя світового попиту на кабель), уповільненням темпів будівництва мереж у Китаї.

Замовити аналіз ринку оптичного кабелю ви можете на сайті pro-consulting.ua!

У зв'язку з цим світові аналітики до середини 2020 р. сформували 3 сценарії розвитку ринку волокна: консервативний (без зростання), найбільш ймовірний (з помірними темпами зростання) та динамічний (з вибуховими темпами зростання).

2020 закінчився з невеликим приростом і з реалізацією найбільш ймовірного прогнозу. Приріст ринку становив лише 4% і це найнижчі темпи приросту споживання волокна за 10 років. Дворічний дефіцит волокна закінчився. За підсумками року світовий попит на оптичне волокно перевищив позначку 500 млн.км. І загальний обсяг ринку становив 510 млн.км волокна.

Китай, як і раніше, займає 58% світового ринку. Частка інших регіонів мала.5G-технології та Китай роблять прогноз попиту невизначеним. На регіональних ринках очікується посилення конкуренції та швидше зростання, сильна залежність реалізації регіональних проектів від зовнішньої невизначеності та політичних рішень.

У перспективі очікується зростання ринку рахунок застосування волокна у нових галузях промисловості та розвитку мереж-5G.

Вітчизняний ринок оптичного кабелю зараз переживає етап розвитку на тлі зростання популярності волоконно-оптичної технології виготовлення кабельної продукції та взятого курсу на прокладку 4G та 5G мереж.