Встановлення сантехнічного обладнання у ванну кімнату є доволі складним та важливим процесом. Це пов’язано з тим, що його вибір здійснюється на довгі роки. Отож, потрібно добре подумати і вибрати те, що подобається найбільше.

Види душових кабін

Можна виділити два основних види, якою може бути душова кабіна у ванній кімнаті:

  • герметично закрита;

  • кабіна-ширма.

Герметично закрита кабіна для душу відрізняється тим, що елементи конструкції щільно прилягають до задніх стінок конструкції. При встановленні такої конструкції можна бути впевненим в тому, що бризки води і пара не будуть потрапляти на підлогу і стіни ванної, а залишаться всередині. Однак для того, щоб користування таким видом душової кабіни було в радість, потрібно подбати про захист від розповсюдження цвілі. Це може бути підсвітка або вентиляція.

З усіх сторін закрита кабіна має розміри не більше 180 сантиметрів у висоту, тому для людей з вищим зростом вона не підійде.

Ширма для душу - кабіна, яка складається зі стінок та дверей, які встановлюються на піддон або підлогу. У ній немає верхньої частини, тому лійку та решту потрібних речей можна розташовувати на потрібній висоті.

Вартість другого виду душових кабін зазвичай набагато нижча, ніж першого, але є ряд особливостей ремонту кімнати, які зрівняють їх в ціні. Наприклад, знадобиться розводка комунікацій сантехніки, які мають бути приховані, ізоляція стін, підлоги і стелі від води, а також монтаж якісних змішувачів та інших складових. Але є і суттєвий плюс в цьому - в разі потреби ремонт другого виду душових кабін здійснити набагато легше. Те саме, до речі, можна сказати про ціни на ванни, оскільки сама чаша не така дорога, як ремонт і встановлення всієї комунікації.

Піддони у ванну кімнату під душову кабіну

Піддонні конструкції для душових кабін компанія Cersanit пропонує декількох видів:

  • низькі - з висотою до п’ятнадцяти сантиметрів. Це буде зручно тільки для тих, хто не любить посидіти у ванній та приймає душ швидко. До того ж, в такому разі слід порадитись зі спеціалістом по встановленні зливів, бо для стандартного зливу під певним кутом тут занадто мало місця;

  • високі - сягають висоти сорока п’яти сантиметрів. Тут вистачить місця для міні ванни для купання дитини;

  • без встановлення піддону - коли злив іде прямо в підлозі.

Компанія Cersanit займається виготовленням і торгівлею різних сантехнічних засобів по території Європи, Азії і Близького Сходу. Продукція її має сертифікати якості та гарантію на три роки. Компанія завжди дбає про своїх клієнтів, тому активно вивчає ринок і вдосконалюється.

Існує декілька матеріалів, з яких може бути виготовлений піддон для душової кабіни:

  • чугун - дуже важкий та надійний, але зараз менш популярний;

  • сталь емальована - хороший варіант, одним недоліком якого є шумність;

  • акрил - найчастіше використовується, легкий та недорогий;

  • композит;

  • камінь штучного походження - матеріал композитного характеру з додаванням подрібненого каменю.