Свою назву таке поняття як «скорингова система» отримало від англійського «score», що перекладається як «рахунок» чи «підрахунок балів». В наш час скоринг активно використовується в фінансовому секторі для оцінки надійності та платоспроможності клієнта-потенційного позичальника, оцінки кредитних ризиків.

Як працює скоринг?

Система скорингової оцінки працює доволі просто і дозволяє фінансовим установам швидко отримати інформацію про потенційного позичальника. Під час оформлення кредиту банківська установа просить клієнта заповнити обов’язкову анкету, яка допомагає оцінити професійні, демографічні та соціальні характеристики клієнта. Кожен пункт оцінюється певним балом, а їх сума визначає загальну благонадійність клієнта.

Кожен різновид кредитних пропозицій передбачає певні вимоги до позичальника. Якщо в результаті анкетування клієнт отримав менше балів, ніж визначено обов’язковим мінімумом, фінансова установа оцінює його як потенційно неблагонадійного й відмовляє в наданні кредиту. Якщо балів більше від необхідного мінімуму – дає згоду на кредитування, оскільки має підстави вважати клієнта надійним та вигідним для себе.

Що важливо, скоринг-система виключає вплив людського фактору на прийняття рішення, оскільки підрахунком балів займається автоматизована система. Тобто навіть якщо у банку працює родич потенційного позичальника, він не зможе посприяти в наданні кредиту.

Які переваги банкам дає використання технологій скорингу?

Використання бальної скорингової системи дозволяє:

  • знизити ризики при кредитуванні клієнтів без кредитної історії;

  • мінімізувати час, необхідний для прийняття рішення;

  • знизити кількість протермінованих позик;

  • визначати соціальний статус, рівень доходів та платоспроможність клієнта.

Аби ризики неповернення кредитних коштів звести до мінімуму, власну модель перевірки можна доповнити скорингом від Київстар на основі Big Data. Для формування скорингового балу оператор використовує machine learning алгоритми та проводить аналіз майже 1000 поведінкових маркерів. Зокрема, для оцінки потенційного позичальника вивчаються різноманітні телеком-дані: особливості використання телеком-послуг, термін активності SIM-карти, використання мобільного трафіку тощо.

Таким чином використання скорингового аналізу від Київстар надає ряд переваг:

  • точність – можлива завдяки аналізу великої кількості параметрів;

  • актуальність – дані, які використовуються для аналізу, регулярно оновлюються;

  • висока швидкість обробки даних та АРІ-інтеграція.

А якщо врахувати, що фінальний скоринговий бал на основі Big Data формується без участі людини, то ризик похибки мінімальний. Мінімізуйте ризик неповернення коштів – скористайтеся скорингом від Київстар.

 

Київстар дотримується Законів України «Про інформацію» та «Про захист персональних даних», не передає та не продає персональні дані абонентів. Усі аналітичні моделі з використанням Big Data будуються на основі знеособлених даних. Персональні дані абонентів, у тому числі записи розмов, тексти SMS і MMS, історія браузера не передаються і не продаються третім особам.