З кожним роком різноманітність роботизованої техніки зростає. Вона вже не сприймається фантастикою, а стає надійним помічником для людини у вирішенні нагальних побутових завдань. З нею вдається економити час та не докладати великих зусиль. Дізнайтесь, які роботи набули популярності та які справи їм можна доручити.

1. Для прибирання

Щоденне прибирання – справа, з якою легко впорається робот пилосмок. Він збирає сміття навіть у важкодоступних місцях. Девайс оснащено камерами, які дозволяють йому орієнтуватися в приміщенні та двічі не прибирати в тих самих місцях. Завдяки встановленим датчикам інтелектуальна електроніка вимірює відстань до перешкод та висоту меблів. Після завершення прибирання пилосмок повертається на базу.

2. Для миття вікон

Такі роботи здатні вимити будь-які скляні поверхні, вікна та склопакети. Ця домашня справа стає безпечною навіть для тих, хто мешкає в багатоповерхових будинках. Девайс складається з двох частин. В одній знаходиться робочий механізм для очищення поверхні, у другій – електроніка. У спеціальний резервуар заливають миючий засіб, який через отвір розбризкується по поверхні, а подушечки з мікрофібри ретельно миють скло. Розробники ще працюють над удосконаленням девайсу, бо вікна у кутах не завжди вдається зробити максимально чистими.

3. Для газонів

Власники приватних будинків зацікавлені у створенні оригінального ландшафтного дизайну. Якщо часу доглядати за газоном не вистачає, допомогти у вирішенні такої справи зможе робот для скошування трави. Девайс оснащений датчиками перешкод, за допомогою яких робот змінює напрям руху, об’їжджаючи дерева, клумби та бордюри. По периметру робочої зони викладають кабель, який обмежує рух електронної техніки та попереджає її потрапляння у водойми, на садові доріжки та асфальтоване покриття. Це не єдина вулична техніка. Вже існують роботи, які здатні відкидати сніг та збирати листя.

4. Для відкидання снігу

Цікаво провести час та прибрати сніг з доріжок вдається за наявності снігоприбирального робота. Керування технікою здійснюється за допомогою смартфону. Девайс оснащено відеокамерою, яка передає зображення по Wi-Fi. Оператор керує ним віддалено, ніби бере участь у інтерактивній грі. Робот легко переміщується на гусеницях у заданому напрямку, прибираючи ковшем снігові кучугури.

5. Для басейну

Найпростіші роботи для басейну плавають по поверхні води і збирають сміття. Існують ще вдосконалені моделі, які здатні працювати під водою, видаляти будь-які забруднення на стінках. Щітка девайсу поглинає та направляє до фільтруючого відсіку слиз і бруд. Після завершення роботи достатньо промити фільтр під водою.

6. Для переміщення речей

Дуже корисним девайсом для тих, хто у поїздки бере багато речей, є робот-валіза. Пристрій дозволяє розмістити до 30 кг багажу. Він самостійно рухається, орієнтуючись на радіосигнал кишенькового маячка. Девайс оснащений цифровою камерою, сенсорними датчиками, які попереджають зіткнення з натовпом людей та падіння зі сходів.