Стабілізатори напруги ‒ це обладнання, яке використовується для безпечної роботи електричних пристроїв, які підключені до мережі. В основному вони використовуються для захисту під час провалів або сплесках мережевої напруги.

Підібрати стабілізатори напруги досить просто. Достатньо ознайомитися з основними технічними характеристиками такого обладнання.

Технічні характеристики стабілізаторів напруги

Основна задача стабілізаторів напруги ‒ підтримка стабільного показника вихідного сигналу в межах певного діапазону, що дозволяє попередити ушкодження електротехнічного обладнання. Вибирати стабілізатор напруги обов’язково потрібно на основі власних потреб. А для цього треба розібратися з такими технічними показниками як:

  • фазність;
  • потужність;
  • діапазон стабілізації;
  • точність стабілізації.

Фазність

Стабілізатори напруги бувають однофазними або трифазними. Особливого вибору у покупця по цій характеристиці немає. Потрібно розібратися на який саме прилад розрахована електромережа і здійснити відповідну покупку.

Однофазні стабілізаторі в основному використовуються в приватних та багатоквартирних будинках, офісах, опалювальних системах тощо. Трифазні переважно розповсюджені на промислових об’єктах.

Потужність

Дуже важливий показник, який потребує додаткової уваги. Для того щоб підібрати оптимальний стабілізатор напруги, потрібно підрахувати потужність всієї техніки, яка використовується в електромережі, а після цього підібрати стабілізатор, потужність якого перевищує суму показника всього обладнання.

Якщо стабілізатор напруги буде недостатньо потужним, то користувач буде постійно страждати від відключень через перевантаження мережі.

Діапазон стабілізації

Існують робочі та граничні діапазони стабілізації цього обладнання. В першому випадку зазначаються показники при нормальній роботі мережі. А ось гранична стабілізація вказує на те, як працюватиме прилад, якщо вихідна напруга буде відрізнятися від номінального показника.

Точність стабілізації

Цей показник демонструє можливий перепад вихідної напруги в межах електромережі. В основному він не має перевищувати 10%. У більшості моделей такого обладнання точність стабілізації коливається в районі 3-8%

Інші фактори вибору

Якщо ви хочете, щоб ваш стабілізатор напруги працював максимально ефективно та довго, також зверніть увагу на такі характеристики:

  • швидкість;
  • рівень шуму під час роботи;
  • ККД;
  • спосіб корекції напруги;
  • матеріал, з якого виготовлений корпус.

Стабілізатор напруги важливе обладнання для вашої електромережі. Тому економити на його покупці не рекомендовано. Набагато краще підібрати надійну модель с оптимальними параметрами, яка зможе пропрацювати багато років.