Код 95 це один із найважливіших документів, який має бути у кожного власника вантажного авто в Євросоюзі. Стосується це правило тих, хто керує транспортним засобом вантажопідйомністю понад 3,5 тонни. Якщо Ви плануєте здійснювати вантажні або пасажирські перевезення Європою, цей документ Вам необхідний.

Як і де отримати код 95

Відповідно до законодавства, курси на код 95 необхідно проходити на території країн ЄС. Спеціалізовані навчальні заклади розташовуються по всій Європі, і всі вони готові прийняти курсантів із сусідніх країн. Для українців найкраще пройти навчання на 95 код у Польщі. Для іноземців заняття можуть проводитись як польською, так і російською мовою.

Що означає код 95 для водія

Наявність сертифіката професійної придатності в автомобіліста свідчить про його високі навички, хороше фізичне та психологічне здоров'я. Також документ підтверджує, що його власник досконально знає правила та нормативи Євросоюзу і готовий їх дотримуватись.

Водій, у якого є польський код 95, має повне право здійснювати міжнародні перевезення на вантажівках європейського стандарту з напівпричепом. Працевлаштування у європейській компанії – основна мета отримання сертифікату для водіїв з України. Річ у тім, що заробітні плати у Європі в рази перевищують доходи на батьківщині. Плюс до всього автомобіліст отримає можливість подорожувати світом та знайомитися з іноземними традиціями. Отримати код 95 в Польщі можна в міжнародній автошколі Charter Group. Курсантам надаються найкращі умови навчання та проживання.

Навчання на код 95 у Польщі

Автомобілістам пропонується дві програми навчання: повний курс та перепідготовка. Повний курс проходять абсолютно всі водії, які отримали посвідчення та відкрили категорію С пізніше 10.09.2009 року. Тривалість навчання становить 28 днів. Курсантів чекають групові та індивідуальні заняття (теоретичні та практичні). По закінченні 4 тижнів водії складають тести на код 95 у присутності комісії та отримують сертифікат.

На лекціях курсанти ознайомляться з наступними темами:

  • електронний тахограф та робота з ним;
  • правила заповнення CMR накладних;
  • правила проходження контрольних пунктів;
  • складання та оптимізація маршрутів;
  • платні дороги та методи внесення оплати;
  • контроль режиму роботи та відпочинку далекобійника;
  • правові норми та штрафні санкції в ЄС.

Практичні заняття дозволять освоїти маневрування та екстремальне водіння, відточити реакцію на нестандартні ситуації на дорозі. На симуляторі автомобілісти зможуть відпрацювати їзду у складних погодних умовах та навчаться швидкості реакції на подразники.

Перепідготовку тривалістю 5 днів проходять ті, хто відкрив категорію С раніше 10.09.2009 року. Вона включає теоретичні заняття у групах. Короткий курс також є обов'язковим для проходження кожні 5 років з моменту отримання сертифіката.

Вартість навчання на код 95 у Польщі

У вартість курсу на професійну придатність автомобіліста входять не лише заняття, а й медична комісія та психотест. Крім цього, всі курсанти забезпечуються житлом у комфортних умовах. Базовий 28-денний курс коштує 2300 злотих, перепідготовка – 700 злотих.

Важливо розуміти, що навчання на профпридатність можна пройти виключно на території Євросоюзу, про що написано у директиві Європейського Парламенту та Ради Євросоюзу 2003/59/ЄС від 15.07.2003 р. Тільки акредитований навчальний заклад видає справжній сертифікат, який матиме чинність у ЄС. Не ведіться на хитрощі шахраїв, які запевняють, що пройти курси можна в Україні. Ви дарма витратите гроші і не отримаєте документ, з яким можна працевлаштуватися у міжнародних компаніях.