Ведення власного бізнесу, особливо в умовах підвищеної конкуренції, може бути непростим. Адже далеко не всі компанії, які пропонують аналогічні вашим товари та послуги, діють чесно та в межах законів. Усунення недобросовісної конкуренції – один із провідних напрямків, яким має опікуватись держава. Оскільки лише це допоможе створити дійсно рівні умови для кожного.

Як боротись з недобросовісною конкуренцією

Перш за все необхідно розібратись з тим, що саме означає термін «недобросовісна конкуренція». По суті це будь-які дії та методи, які виходять за рамки чесних «правил гри» в бізнесі. Вони не обов’язково мають порушувати закон, але завжди оминають принцип чесності та достовірності.

Далеко не всі підприємці можуть самостійно визначити правомірність дій своїх конкурентів. Саме тому для боротьби з цим явищем краще залучати професіоналів. Так, наприклад, на сайті https://polikarpov.legal можна знайти усю базову інформацію про те, в яких випадках до роботи прийнято підключати досвідчених юристів. Адже інколи бізнесу потрібен супровід професіоналів, які розбираються в законодавстві та можуть повпливати на конкурентів, які вийшли за його межі.

Додатковий захист від недобросовісної конкуренції полягає у складанні повного пакету документів для закріплення прав інтелектуальної власності. Цим ви убезпечите себе від крадіжки того, що за правом належить вам. І, навіть якщо крадіжка станеться, ви зможете довести своє право на інтелектуальну власність у суді.

Як самому розпізнати недобросовісну конкуренцію  

Серед основних прикладів недобросовісної конкуренції можна назвати:

  1. Крадіжку послуг чи товарів, логотипів, дизайну упаковок, матеріалів тощо.

  2. Реклама, яка порівнює дві ваші компанії, демонструючи перевагу конкурента над вами.

  3. Поширення неправдивої інформації про діяльність вашої фірми задля того, щоб змучити клієнтів бойкотувати ваш заклад.

  4. Підкуп працівників, який може призвести до викриття комерційної таємниці. Отримавши її, ваші конкуренти можуть розпочати маніпулювання. 

Недобросовісна конкуренція – одна з причин занепаду бізнесу ще на ранніх етапах. Важливо морально підготуватись до того, що не всі компанії, які працюють у вашій сфері, будуть конкурувати з вами відкрито. Навчившись розпізнавати недобросовісні дії, ви зможете своєчасно їх попереджувати, звертаючись по допомогу до досвідчених юристів.