У ноутбуках нових моделей роз’ємів залишилося не так багато, як у їхніх старших аналогів. Але досі лептопи оснащуються різноманітними виходами, які потрібні у щоденному користуванні. Щоб розібратися в них, розглянемо найбільш потрібні та часто задіяні. 

Для чого потрібні роз’єми

Ноутбуки купують для різних цілей – роботи, навчання, щоденного серфінгу по інтернету. Якщо ви хочете замовити ноутбук, то помічали схожий список портів у пристроях: 

  • USB – порт, який використовується у всіх видах цієї техніки. В наш час зазвичай використовують такі стандарти: USB 2.0, 3.0, 3.1. Різниця цих роз’ємів у швидкості передачі даних: чим вище покоління, тим швидше передається інформація.
  • Type-C – нове покоління USB 3.1, оскільки він може передавати будь-які дані зі швидкістю 40 Гбіт/сек, надсилати цифрові відеодані до монітору та застосовуватися для передачі звуку. Також він має симетричну овальну форму, що дає можливість вставляти його будь-якою стороною. В нових ноутбуках Type-C використовують для зарядки до 100 Вт (в залежності від моделі лептопу).
  • HDMI – порт, який використовують для підключення інших пристроїв до ноутбуку. Завдяки ньому можна передавати цифрові відеодані та звук з високою роздільною здатністю. Так можна підключати другий монітор.
  • VGA – ще один роз'єм, який завжди використовується для підключення моніторів. В нових моделях його використовують рідко, тому що його роботу заміняє HDMI.
  • LAN – цей порт використовують для підключення кабельного інтернету. Є різні стандарти, тому краще обирати той, де написано, що швидкість інтернету підтримується до 1000 Мбіт/сек.
  • CardReader і CardReader microSD – роз'єми, які дуже схожі між собою. Вони використовуються для зчитування даних з карт пам'яті. Різниця лише у розмірах: у стандартному кардрідері використовують великий квадратний перехідник, куди вставляється картка пам’яті. Більш сучасний CardReader microSD, де перехідник вже не потрібен, а картку пам’яті можна вставити прямо в ноутбук.
  • 3.5 mini-Jack – круглий роз'єм, який використовується для підключення дротових навушників.

Загалом у нових приладах роз'ємів стало набагато менше, а деякі й зовсім зникли з моделей. Ноутбуки стали тонкі, легкі, з преміальних матеріалів, що зробило досвід використання пристроїв дуже комфортним. Широкий список моделей можна побачити, якщо зайти до магазину техніки Алло у Вінниці, а з вибором вам допоможуть менеджери магазину. Навіть за невелику ціну можна отримати пристрій з усіма потрібними роз’ємами.

Що робити, якщо портів недостатньо

Якщо вам потрібні ще якісь роз’єми, то можна завжди придбати для них окремі перехідники. Зазвичай вони вставляються в наявні порти і на займають багато місця. Деякі моделі лептопів мають лише стандартні USB, Type-C і HDMI, тому треба враховувати ваші потреби у сфері, де ви будете використовувати ноутбук.