Іноді доходів за основним місцем праці не вистачає, щоби реалізувати свої плани. На допомогу приходить підробіток. Як підробляти правильно і яких замовників обходити стороною? Відповімо у нашій статті.

У разі високої інфляції людина прагне збільшувати свої доходи. Робити це за допомогою основної діяльності виходить не завжди. Не всі роботодавці готові зробити збільшення до заробітної плати. У такій ситуації є два варіанти вирішення проблеми: шукати нову більш оплачувану роботу чи додатковий заробіток.

Другий варіант видається більш простим. Як знайти додатковий заробіток у вільний час?

Як знайти підробіток

 Перед тим, як шукати ідеї додаткового заробітку, визначтеся з наступними моментами.

  • Скільки вільного часу на тиждень ви готові виділяти на підробіток і коли. Частина варіантів додаткового заробітку може не підійти вам через графік. Наприклад, ви не захочете підробляти у вихідні.
  • Якими навичками ви маєте. Монетизувати можна не тільки навички, пов'язані з здобутою вищою освітою, а й ваші захоплення. Наприклад, уміння шити, готувати, малювати, володіння іноземною мовою тощо.
  • Подумайте над додатковими способами монетизації ваших навичок та вмінь. Якщо, наприклад, добре пишете, то вам доступно відразу кілька способів заробітку. Можна відгукуватися на оголошення з написання текстів за гроші, а можна почати вести блог самостійно: навіть за невеликих вкладень він може приносити гарний прибуток.

Способи онлайн-заробітку в Інтернеті

Ідей додаткового заробітку в Інтернеті — безліч. Серед них є як прості рутинні завдання, так і складна інтелектуальна праця. Особливою популярністю користуються такі.

Копірайтинг, рерайтинг, редактура, розшифровка та інші форми роботи з текстом

Спосіб заробітку в Інтернеті, що підійде і жінкам, і чоловікам. Копірайтінг - це написання тексту з нуля, до нього застосовуються підвищені вимоги щодо унікальності. Розшифровка тексту передбачає передрук матеріалу, написаного від руки або зафіксованого на книжковому носії.

Редактура – зміна тексту з метою підвищення якості та легкості сприйняття. До інших форм відноситься, наприклад, робота з SEO-оптимізації з метою підвищення релевантності тексту для пошукових систем.

Ще один хороший варіант – шукати замовників за вашими профільними тематиками самостійно. Звертайтеся до інтернет-сайтів безпосередньо, пропонуйте свої послуги, надсилайте портфоліо. Є ймовірність, що ви зацікавите великі ресурси і працюватимете на вигідних умовах, а головне – отримувати стабільний обсяг замовлень.

 Додатковий заробіток перекладачем

 Підходить як чоловікам, так і жінкам, які володіють іноземною мовою. Перекладати онлайн можна статті або відео. Відео переводять як у режимі реального часу, наприклад, у рамках відеоконференції з Zoom, так і вже готові ролики.

Вартість послуг на заробітку перекладачем залежить від мови. Якщо це англійська мова, то через конкуренцію вона буде нижчою. Мови країн Азії, наприклад, японська, китайська, корейська будуть оцінюватися вище.

Шукати варіанти підробітку можна на сайтах-агрегаторах оголошень та спеціалізованих сервісах на кшталт Rev, Aspire Lifestyles та інших. Якщо ви добре проявите себе та сподобаєтеся замовнику, надалі можна буде працювати з ним безпосередньо.

YouTube-канал, блоги на інтернет-сайтах та соціальні мережі

Можна вести свій блог як на популярних майданчиках в Інтернеті, так і в соціальних мережах. Популярності можна досягти природним шляхом за рахунок цікавого та унікального контенту або за допомогою реклами. Якщо ви готові витратитись на просування, можете замовити платну рекламу в соцмережі. Якщо ні — розгляньте варіант співпраці з іншими блогерами щодо бартеру.

Дехто воліє не починати блог з нуля, а купувати готовий паблік, по можливості з цільовою аудиторією. Так, це вимагатиме витрат, але сильно заощадить час.

Окремий сегмент ринку – YouTube-канал. Можна створювати контент самому або найняти блогера, який з'являтиметься на каналі відео. Однак враховуйте, що якісна картинка та монтаж роликів вимагають серйозних тимчасових та грошових витрат. Зняті на селфі-камеру відео навряд чи зацікавлять публіку, особливо на ютубі, де якості контенту приділяють багато уваги.

Репетиторство

Спосіб, що підходить чоловікам і жінкам, які мають спеціальні знання з певної навчальної дисципліни. Працювати можна як онлайн, так і для офлайн. Однак перший спосіб більш поширений за рахунок того, що можна робити невеликі групи учнів, а також заощаджувати час на дорогу до місця заняття.

Вартість варіюється в залежності від дисципліни та завдань учня. Підготовка до іспитів за підсумками 9 класу буде дешевшою, ніж підготовка до ЗНО. Робота зі студентами оплачуватиметься ще вище. Також ціна залежить від предмета: технічні дисципліни оцінюються дорожче за гуманітарні.

Автор - Вольдемар Воронцовський.