Стартер служить для запуску двигуна машини. При повороті ключа в замку запалення струм за допомогою реле передається від акумулятора і заводиться двигун. Генератор забезпечує електрикою всі компоненти електричної системи, а також служить для заряджання акумулятора.

Поломка стартера та генератора – проблема, яка виникає не за один день. Дізнатися, як її вирішити ви можете за посиланням https://skystarter.com.ua/ua/!

Цьому часто передують такі фактори:

  • Підвищене навантаження на вузли через некондиційний акумулятор. Як наслідок – прогорання діодного мосту та статорної обмотки.
  • Попадання на генератор олії та антифризу, які при змішуванні з пилом чинять абразивну дію.
  • Манера водіння автовласника – якщо довго крутити стартер у спробі завести мотор, він перегрівається та згодом згоряє.

Про неполадки зі стартером можна здогадатися, якщо двигун не заводиться з першого разу, після запуску двигуна стартер не відключається, лунають клацання при роботі стартера, при повороті ключа не чути звуку обертання електродвигуна. Якщо є проблеми з генератором, це можна зрозуміти за сигналом несправності акумулятора на панелі приладів, скреготу і клацанням в корпусі, зміні яскравості фар при зміні швидкості обертів двигуна. Якщо автомобіль не заводиться, не варто одразу віддавати у ремонт зазначені вузли. Насамперед необхідно перевірити справність електричної системи загалом

Діагностика стартера та генератора

Якщо з електрикою все гаразд, тоді час переходити до перевірки генератора і стартера. При діагностиці стартера його потрібно розібрати та дефектувати. Важливо оновити не тільки безнадійно зламані, але також зношені запчастини, інакше незабаром вони нагадають про себе, що спричинить повторний розбір вузла. Також перевіряється опір обмоток реле, що втягує, і бендикс на зрив. Перевірка генератора відбувається складніше, оскільки має іншу конструкцію. До неї входить реле-регулятор, підключений до шини двигуна, і за рахунок цього відбувається заряджання.

Для перевірки регулятора потрібен спеціальний діагностичний прилад із осцилографом. До речі, його можливості дозволяють перевіряти роботу реле окремо від генератора. Також для перевірки генератора використовується стенд, що дозволяє оцінити стійкість до навантажень у холостому режимі, а також при нагріванні. Для прослуховування шуму підшипників додатково використовується стетоскоп. Перевірка на стенді відбувається до та після ремонту генератора. Процес відновлення для стартерів та генераторів практично ідентичний незалежно від їх типу.