Галузь психіатрії в українському суспільстві стигматизована. Психіатричний діагноз автоматично блокує доступ людини до вільного вибору роботи та нормального спілкування з оточуючими. Хоча у цивілізованій спільноті, за наявності будь-якого психологічного дискомфорту, перший крок пацієнта – це консультація психіатра в Києві https://altera.center. Він необхідний хоча б для того, щоб одразу виключити необхідність медикаментозного лікування.

Лікар психіатр – це насамперед лікар

Люди, які ніколи не досліджували питання психічних розладів, не завжди знають різницю між такими спеціалістами – як психолог, психотерапевт та лікар психіатр. Отже, потрібно розуміти, до кого саме звертатися, і яка допомога потрібна – коли душевний стан стає недостатньо стабільним.

Психолог – це людина з психологічною освітою. Тобто, вона має широкі теоретичні знання у галузі психології.

На протилежному кінці цього спектру знаходиться психіатр. Він є професіонал, який закінчив медичний університет. Тобто він розуміє не лише душевну організацію пацієнта, але й знається на фізіології його тіла. Таким чином, він може бачити психічний стан пацієнта як зв’язок між ними – та, як наслідок, проводити ефективнішу терапію. До речі, лише лікар психіатр має право призначати лікування за допомогою медичних препаратів.

Психотерапевт – це спеціаліст, котрий отримав додаткову кваліфікацію після психологічної або медичної освіти. Як правило, у власній роботі він використовує певний метод психотерапії – наприклад, арттерапія, поведінкова, когнітивна, групова, гештальт-терапія тощо.

Консультація психіатра в Києві

Наскільки сильним та неконтрольованим у кожному окремому випадку є розлад нервової системи – може визначити лише професіонал. Проте пацієнт також має можливість спостерігати за власною поведінкою, та помітити певні тривожні симптоми – коли в нього з’являються:

  • алкогольна, хімічна та інші види шкідливих залежностей;
  • ізоляція від людей;
  • психіка впливає на дії, особливо на щоденні ритуали – робота, навчання, гігієна і т.д.;
  • неконтрольованість емоцій;
  • безсоння, відсутність апетиту і т.п. стани.

У кожному з цих випадків людині потрібен лікар психіатр. Консультація психіатра в Києві – послуга, яку пропонує центр психологічної допомоги ALTERA. Він суттєво відрізняється від формату, який сповідують більшість державних лікарень, або будь-яка приватна клініка. Центр обслуговує усі можливі потреби, пов’язані з психічним здоров’ям людини. До того ж, він також працює в режимі онлайн.

Маємо відгук про кожного спеціаліста від його клієнтів, адже визначальним для нас є результат його роботи. Запис на консультацію доступний на сайті центру (електронна пошта або телефон). Ціна послуги залежить від категорії спеціаліста.

Автор: Ольга Королик (Психотерапевт, спортивний коуч).