Багато молодих людей скаржаться на те, що рік за роком їм все складніше спілкуватися зі своїми родичами літнього віку. Ця проблема може ще більше загостритися, якщо пенсіонера переселили до пансіонату для людей похилого віку. Адже у молодого покоління може з’явитися відчуття провини за те, що цей переїзд стався, а у літніх людей – образа за самотність та відрізаність від родини. 

Частіше всього таке рішення не приймається раптово та зненацька. Багато родин об’єктивно оцінили свої сили та можливості й прийшли до висновку, що краще за все організувати проживання у спеціалізованому закладі та довірити догляд за похилими людьми у Вінниці професіоналам. 

Секрети гарного спілкування з тим, хто проживає у хоспісі 

Мінімізувати образи та складності у відношеннях допоможуть такі поради: 

  • Будьте відкритими до спілкування. Люди похилого віку гарно відчувають в якому настрої до них приходять та чи дійсно родичі хочуть виділити час на розмову.
  • Уважно слухайте. Навіть якщо пенсіонер знову розповідає одну й ту ж саму історію – вислухайте його, адже, можливо, це для нього дуже важливо. Крім того, літні люди потребують поваги.
  • Спілкуйтесь з інтересом. Будь-хто відразу відчує, чи його слухають з цікавості, чи – з формальності. Запитуйте, дивіться на співрозмовника, давайте йому побачити, що ви розумієте його та вам цікаво знати його думки.
  • Дозволяйте собі тактильні прояви любові та поваги. Обіймайте пенсіонера, тримайте за руку під час розмови, погладжуйте по спині чи плечу тощо. Пам’ятайте, що літні люди потребують такої уваги не менше, ніж діти.
  • Дайте місце емоціям. Мало просто вислухати родича. Кажіть, що ви його любите, раді бачити та чути. Смійтесь та плачте разом із ним, якщо так складається розмова.
  • Не віддзеркалюйте негатив. Часто пенсіонерам притаманна дратівливість, критичність, гнів та інші подібні емоції. Не відплачуйте родичу тією ж монетою. Нерідко у такому віці є різноманітні психічні розлади, тому саме вони можуть бути причиною негативу. Якщо ваша ціль – приємне спілкування зі старенькою людиною, то без терпіння та розуміння не обійтися.
  • Не забувайте про подарунки. Літні люди цінують навіть дрібнички й прості гостинці. Робітники закладу можуть підказати, що саме можна принести з їжі або для дозвілля. 

Додержання таких простих правил зробить відносини з тим, хто живе у хоспісі більш приємними для обох сторін.