Презентація нової лінійки телефонів iPhone 14 від Apple вже відбулася, а це означає, що спори про потенційні оновлення накінець вщухнуть. Як і очікувалось, виробник додав декілька унікальних функцій та вніс низку змін, які вигідно відрізняють моделі 2022 року від усіх попередніх.

Зміни в дизайні

Поки телефони нової лінійки ще не були представлені офіційно, про їхній дизайн ходило багато чуток. Насправді, зовнішній вигляд Айфон 14 не дуже сильно змінився в порівнянні з випущеними минулого року телефонами. 

  1. Розмір та форма не отримали значного апгрейду – це той самий впізнаваний формат.
  2. Єдиною особливістю стала відсутність “чубчика” зверху екрану в Про-версіях. Всі попередні моделі його мали, і користувачів це не дуже влаштовувало. Йому на заміну прийшов “динамічний острівець” (Dynamic Island), що займає набагато менше місця,  виглядає краще та й ще інтегрований у взаємодію з користувачем (наприклад, з нього виникають сповіщення).
  3. На задній панелі збільшився модуль камери, але теж лише в професійних моделях, адже сама камера отримала вперше в історії компанії цілих 48 Мп. 
  4. Трохи відрізняється кольорова гама iPhone 14. Прошки мають один особливий колір – глибокий фіолетовий. Раніше такого забарвлення не зустрічалось в жодній моделі. 

Унікальна камера

Усі останні iPhone мали камери на 12 Мп. Цього року бренд вирішив внести серйозну зміну в цю характеристику та встановити модуль на 48 Мп для Pro і Pro Max. Базові моделі будуть мати ті ж самі 12 Мп. 

Зрозуміло, що така кількість мегапікселів дає змогу робити більш якісні та чіткі знімки. Але користувачів цікавило питання, чи не вплине це на передачу світла на фото, адже чим більше пікселів, тим вони самі менші. Apple вирішив проблему елегантно, використовуючи технологію піксельного бінінгу (quad-pixel). Вона дає можливість об’єднувати пікселі в групи для збільшення їх розміру й покращення потрапляння світла в кадр. 

Завдяки оновленому модулю тепер можна знімати відео в якості 4К і режимі “Кіноефект”. Залишилась і стала ще якіснішою функція розмиття фону. Під час перегляду відео важко відрізнити його від професійного.

Фронтальна камера має автофокус, при чому якщо ви вирішили зробити групове фото на селфі-об’єктив, то лінза може визначати кілька облич в кадрі.

Оновлений процесор та обсяг пам’яті

Базові моделі Айфон 14 отримали минулорічний чіп – А15 Bionic. Дехто встиг розчаруватись у цій характеристиці ще до офіційної презентації, але не варто. Процесор не залишився точно таким, як був у 2021 році. Хоч модель і та сама, але продуктивність та потужність зросла за рахунок виправлення помилок і додаткових удосконалень.

Прошкам встановили новий процесор – A16 Bionic. На цих телефонах дуже легко та швидко працювати в кількох потужних програмах одночасно – на це був і націлений прогрес. Багатозадачність тепер доступна в новому вигляді. 

Мінімальний обсяг пам’яті не змінився й становить 128 Гб. Найбільший обсяг – 1 Тб. 

Лінійка Айфон 14 отримала ще багато оновлень та можливостей, які краще оцінити під час користування. Придбати новий телефон від Apple можна в інтернет-магазині Алло. Будь-який покупець може ознайомитись на сайті з повними характеристиками товару, скористатися зручними способами доставки та оплати, а також отримати гарантію.