Поліетиленові труби для газопостачання застосовуються для трубопроводів, які використовуються для транспортування природного газу як сировини або палива. Вони використовуються в магістральних мережах газопостачання та в газопроводах житлових будинків та промислових будівлях і забезпечують доставку газу для житлово-комунального та промислового використання. Дуже хорошої якості труби виготовлені з сировини поліетилену марки ПЕ100.  

Труби поліетиленові ПЕ100 для газопостачання

Труба, виготовлена ​​з ПЕ100, має кращі технічні характеристики, ніж труби, виготовлені з інших модифікацій сировини. Крім того, труби з ПЕ100 більш стійкі до сонячних променів та впливу зовнішніх факторів. Газова труба ПЕ100 дозволяє створювати довговічні та надійні трубопроводи. Сучасні пластикові труби виготовляють з поліетилену, вони вироблені промисловим методом полімеризації етилену при низькому тиску.

            Перевагою поліетиленових труб є те, що вони близько в 6 разів мають меншу вагу ніж чавунні, сталеві та бетонні труби. Цей фактор дуже добре впливає на монтаж або ремонт пошкодженої ділянки трубопроводу.

Основні властивості труб поліетиленових ПЕ100:

- труби не виділяють шкідливі речовини для навколишнього середовища;

- мають стійкість до агресивних хімічних середовищ;

- довгий термін придатності;

- висока корозійна стійкість, не бояться контактів з водою;

- стійкість до дії блукаючих струмів (не проводить електричний струм);

- здатні витримувати навантаження від грунту;

- низька теплопровідність;

- допускається використання терморезисторних фітингів, при цьому процес зварювання значно спрощується;

- міцність зварних з’єднань;

- стійкість до ударів, не ламаються.

На сьогоднішній день найбільш поширеним видом з'єднання є зварка пластикових труб. Цей метод застосовується переважно професіоналами у промисловості та господарстві. Щоб у вас була можливість прокласти трубопровід своїми руками, потрібно знати, як паяти труби паяльником самостійно - терморезисторною зваркою.

Труби з поліетилену з'єднують у конструкцію різними способами зварювання, кожен із способів застосовується у відповідності до певних умов. Вагомою перевагою труб ПЕ100 є можливість застосування різних типів фітингів для з’єднання. Наприклад фітинги терморезисторні, фітинги для стикового з’єднання. Терморезисторні фітинги не потребують громіздкої апаратури, дозволяють виконувати врізку під тиском і швидко монтуються. Фітинги терморезисторні для з’єднання поліетиленових труб виготовлені з поліетилену і можуть зварюватися з напірними трубами.  Вони використовуються при будівництві або ремонті газо та водопроводів. Максимально допустимий тиск для газу – 10 атмосфер, а для води – 16 атмосфер.


З'єднання поліетиленових труб зі сталевими

Трапляються випадки, коли треба з’єднати поліетиленову трубу зі сталевою. Тоді застосовують деталі такого типу (https://ivantrade.com.ua/perehody-pe-stal-tsokolya-kranu-ua/perehod-pe-stal-ua). При цьому виходять герметично з’єднані відрізки металевої і поліетиленової труби. Перехід ПЕ/сталь використовується при прокладанні будь-яких систем трубопроводів для з'єднання сталевих та поліетиленових труб. Він не вимагає обслуговування та особливих умов експлуатації, тому може бути використаний у ґрунті без створення спеціального колодязя під нього. Нероз'ємне з'єднання поліетилен-сталь можна використовувати для будівництва та ремонту газопроводів.