Java (або Джава) – мова програмування. Її використовують, щоб створювати web-сайти, програми для телефонів, налаштовувати хмарні, банківські та корпоративні сервіси. Навчальна платформа dotli навчає актуальній професії java-розробника за 8 місяців.

Обов'язки Java-розробника: що він має робити

Java-розробник – програміст, який працює мовою Джава. Він створює програми різної складності, працює з мобільними та десктопними версіями, усуває помилки, тестує готові сервіси та займається багатьма іншими речами.

Завдання, які виконує програміст, залежить від компанії, де він працює. Можна виділити кілька основних обов'язків розробника:

  • писати коди, визначати їх уразливі місця та передбачати їх захист;
  • тестувати коди та визначати, чи працюють вони під великими навантаженнями;
  • займатися безпекою зберігання даних, створювати бази даних та описувати запити до них;
  • вибирати інструменти та зовнішні системи, які підтримують коректну роботу додатків.

Рівні програмістів на Java

Рівень спеціаліста залежить від знань Джава та досвіду роботи.

Junior

Це фахівець-початківець з досвідом не менше шести місяців. Він може написати нескладну програму на Джава та протестувати код. Отримати такий рівень допоможуть якісні онлайн курси та самоосвіта.

Middle

Це програміст середнього рівня, його досвід роботи – 1-3 роки. Він може написати код для програми або програми будь-якої складності, при цьому код виходить якісним та чистим. Зазвичай Middle успішно взаємодіють з командою розробників.

Senior

Це досвідчений програміст, який працює з Джава понад п'ять років. Він може навчати молодих фахівців, керувати командою розробників і сам відповідає за результат роботи. Ще Senior займається проектуванням складних web-сервісів та додатків.

Зазначені вище терміни є приблизними. Middle може стати Senior і через три роки після входу до професії. Все залежить від його навичок та бажання займатися самоосвітою.

Що повинен знати та вміти Java-розробник

Вимоги, які пред'являються працівникові в області Джава-розробки, залежать від його рівня: Senior повинні знати більше, ніж Junior. Для початку кар'єри необхідно:

  • знати фреймворк Spring, Java-core, бібліотеки;
  • вміти працювати на JavaScript та з SQL;
  • знати шаблони проектування;
  • знати Git, Scrum, Kanban, Agile;
  • вміти розбирати код, написаний іншою людиною, щоб у разі потреби вносити правки.

Крім цього, треба вільно володіти англійською для читання технічної документації та добре знати математику.