Чим займається аналітик даних, у якій сфері може працювати та як, власне, можна оволодіти цією сучасною професією? Знайти відповіді на всі ці та інші запитання спробуємо зараз.

Суть професії

Збирати дані потрібно всім без виключення - магазинам, ресторанам, а також компаніям-монополістам. А робота такого фахівця повинна допомагати приносити користь бізнесу. Аналітик даних має свої конкретні функції та повинен розуміти у бізнес-процесах не менше, ніж керівник проєкту.

Аналітик даних або як ще його називають дата-аналітик - фахівець, який повинен не тільки збирати, а й ще оброблювати та вивчати дані. Завдяки його професіоналізму, можна приймати правильні рішення у будь-якому бізнесі, управлінні та науці. Частіше за все такі професіонали працюють у компаніях, що практикують data-driven підхід - орієнтування на дані та їхній аналіз.

Аналітика даних називають важливим учасником у будь-якій підприємницькій діяльності. Саме завдяки йому можна не сумніватися у правильності прийнятих рішень. А якщо допустити помилку, доведеться створювати новий продукт, для чого необхідні чималі кошти.

Сучасні аналітики проводять спеціальне тестування для того, щоб перевірити як користувачі та клієнти реагують на нововведення та оцінити чи буде перспективним проєкт. Завдяки роботі такого фахівця можна зекономити фінансування та попередити ризики у бізнесі. Однак для ефективної роботи важливо бачити бізнес-процеси. А тому важливою умовою є вплив на процес прийняття рішення, беручи за основу результати досліджень.

Завдання дата-аналітика

Справжнім професіоналом в аналітиці може бути не тільки досвідчений математик з навичками програміста. Такий спеціаліст добре розуміє всі процеси у підприємницькій діяльності та досконало знає продукт.

Досвідчений фахівець добре знає на чому заробляє бізнес. Робота аналітика допоможе компанії отримувати ще більше доходу.

Досвідчений аналітик добре знає, що перед початком роботи потрібно поцікавитися у керівника, яка задача стоїть перед бізнесом саме у цей час.

Однією з важливих якостей аналітика повинна бути комунікація на достатньо високому рівні. Фахівець повинен вміти налагоджувати контакти з колегами, партнерами, а також розв'язувати проблеми та виходити з конфліктних ситуацій. У нього неодмінно повинен бути сильний емоційний інтелект. Та навіть якщо таких особистих навичок недостатньо, при бажанні можна розвивати.

Важливо відзначити, що для кожного окремого бізнесу завдання будуть різними, але порядок дій загальний. Дата-аналітик працює за таким планом:

  • збирає необхідні дані;
  • знайомиться з параметрами набору;
  • проводить попередню обробку;
  • інтерпретує;
  • робить висновки;
  • візуалізує.

Отримати всі необхідні для роботи в аналітиці знання можна швидко та просто. Для цього достатньо вибрати найкращих викладачів. Добрим помічником для зацікавлених стануть data science курси. Іноді щоб досягти своєї мети, достатньо зробити один крок, який неодмінно стане вирішальним на шляху до бажаного успіху.