Сьогодні вже, певно, нікого не дивують інтернет професії на кшталт веб-дизайнера, контент-менеджера, СММ-спеціаліста та копірайтера. Час від часу такі вакансії можна зустріти на ринку праці. Та все ж у новачків, які ще тільки чули, але мало знають про всі ці професії, виникає чимало запитань. Чи насправді в інтернеті можна заробляти гроші? Реально стати таким спеціалістом, не маючи потрібних навичок та знань? Спробуємо відповісти на ці та багато інших запитань на прикладі однієї з найпопулярніших онлайн професій - копірайтер.

Що таке копірайтинг?

У сучасному інтернеті під копірайтингом розуміють написання текстів на різні теми та для різних цілей. Це можуть бути як суто рекламні тексти для продажу в інтернет-магазинах, так і інформаційний контент для блогу чи соціальних мереж.

На відміну від журналістських матеріалів, тексти копірайтерів, як правило, перевіряються на спеціальних сервісах. Найчастіше замовники серед вимог вказують необхідну перевірку тексту на унікальність. Тобто написаний матеріал неодмінно повинен мати досить високу унікальність. Окім того, додатково можуть бути вимоги до водності та спаму.

Якісний текст не містить багато повторень, буде максимально інформаційним та без зайвих непотрібних слів, словосполучень.

Якщо перед копірайтером стоїть завдання написати SEO-текст, це означатиме, що у такому матеріалі повинні бути ключові фрази, за якими сайт знаходитимуть в інтернеті потенційні клієнти, покупці.

Як стати копірайтером

Насправді, щоб отримати таку привабливу професію, не потрібно бути професійним письменником, філологом чи журналістом. Замовників рідко цікавлять диплом виконавця та його досвід роботи на попередній посаді. Найкращим доказом кваліфікації та професіоналізму стануть портфоліо з роботами та позитивні відгуки від замовників.

Для того, щоб стати копірайтером, необхідно:

  • мати здібності у написанні текстів на різні теми;
  • бути терплячим та наполегливим;
  • спокійно сприймати будь-яку критику;
  • вміти бути гнучким та вчитись новому.

Окрім того, у поміч сучасному майстру слова різноманітні електронні книжки. А здобути необхідні навички та піднятись ще на одну професійну сходинку допоможуть курси копірайтингу.

Які переваги копірайтингу

По-перше, це сучасна професія, яка допомагає відчувати себе фінансово впевнено. По-друге, онлайн робота - це завжди максимальний комфорт. Щоб працювати, не потрібно виходити з дому. Все, що необхідно - ноутбук та доступ у інтернет.

Де шукати замовлення

Щоб заробляти гроші, ще недостатньо мати навички та бажання працювати віддалено. Важливо вміти шукати замовлення та замовників. Для цього є безліч варіантів:

  1. Біржі фрілансу. Необхідно зареєструватись, створити портфоліо та регулярно залишати заявки в проектах.
  2. Власний сайт-візитівка. Саме тут буде максимально інформації про копірайтера та роботи. Але щоб сайт побачили, його необхідно постійно рекламувати.
  3. Соціальні мережі. Є чимало груп з пропозиціями роботи. Також в них можна додатково публікувати власні пости про пошук роботи в сфері копірайтингу.

Насправді можна дуже довго сумніватись, а можна вже сьогодні записатись на курси копірайтингу та спробувати себе у цій сучасній професії.