Челлендж релокейту команди Software Development Hub з міст, де йшли активні бойові дії, підштовхнув нас до думки про надання допомоги вимушеним переселенцям не з нашої спільноти. 

Тим паче, що в нашій команді є такі, хто є переселенцем вже вдруге. Тож ми не з чуток знаємо труднощі цього процесу. А що говорити, якщо твоє житло зруйноване вщент? Згідно офіційних даних понад 2,7 млн українців втратили дах над головою внаслідок повномасштабного вторгнення. 

Як все починалося

Спочатку, в березні, ми допомагали з розміщенням в санаторії “Джерельний”, де тимчасовий прихисток знайшли наші співробітники. Потім зрозуміли, що люди насамперед потребують фінансової підтримки, адже залишились не тільки без житла, а й ще без базових для життя речей. 

Так дійшли до реєстрації фонду Hosline, мета якого зосередилась на цільовій грошовій допомозі втратившим житло українцям. Хочеться звернути увагу на те, що спеціально найманих людей з волонтерським досвідом в нашій команді нема. Тож всьому вчилися самостійно в процесі та поєднували зі основними робочими завданнями. 

Співпрацювали з місцевими громадами та через блогерів для пошуку конкретних родин, які потребують допомоги. Далі спрацювало «сарафанне радіо». Шквал звернень був шаленим і за кожним цим зверненням стояла трагедія окремої родини. 

Шквал заявок

Емоційно виявилось не просто спілкуватися з кожним заявником, пропускати через себе біль та відчай цих людей. Тож ми розробили телеграм бот для централізованої реєстрації та збору даних для отримання допомоги. Зауважемо, що не всі, хто заповнив форму та надав документи, були одобрені. Ми дуже прискіпливо поставились до процесу відбору, перевіряли достовірність викладених історії та взагалі людей. Звичайно ж, траплялися і «професійні жебраки». 

Так за перші 4 місяці до нас надійшли 347 звернень, в більшості з Київської, Харківської, Донецької та Луганської областей.

Від нашого Фонду допомогу грошима отримали 150 родин переселенців. Виплати йшли централізовано на реквізити, які зазначались при подачі заявки. Багато історій з дозволу самих людей ми викладали в соцмережі фонду та компанії, щоб показати з яких особистих трагедій складається велика трагедія українського суспільства. 

Цифровізація некомерційних організацій

Знаходити кошти для роботи фонду допомагали, як наші закордонні партнери, так і власне наша команда. Окрім того, ми співпрацювали зі швейцарським фондом Swiss Aid to Ukraine з питань гуманітарних вантажів. На знак подяки за надану допомогу створили для них простий веб додаток з управління логістикою гуманітарних вантажів. Це програмне забезпечення допомогло консолідувати інформацію про ресурси на складах та транспортування. 

На цій базі ми розробили та доопрацювали софт для власного благодійного фонду Hostline. Головною метою було поєднання вхідних заявок з телеграм-боту, статусу їх оброблення, вхідних донатів та нарахування адресної допомоги.

Оскільки на всіх етапах роботи з банком треба залучення керівника фонду, а в умовах війни це не завжди можна швидко забезпечити, окремою інтерацією реалізували підписи на кожному документі й в електронному кабінеті. Таким чином вийшла повноцінна CRM-система, яка дозволила діяти повністю в межах законодавства та платіжних регуляцій. 

“Власна експертиза та практика побудови багаторівневих програм для керування бізнес-процесами, допомогла нам вирішити питання оцифрування роботи фонду. Тож тепер маємо окремий софт для будь-якої благодійної організації,” - зазначає генеральний директор Software Development Hub В’ячеслав Буханцов