Японія традиційно славиться своїми алкогольними напоями. Ми вже давно знаємо саке, проте є багато інших цікавих продуктів, які можна придбати у винних магазинах із найкращим асортиментом. Так, в інтернет-магазині Vintage любителі екзотичних напоїв знайдуть оригінальний японський віскі Matsui 48% кількох видів.

Асортимент каталогу, де понад 3000 найменувань алкогольної продукції, включає і легкі напої: вино, шампанське, пиво. Організовано безкоштовну доставку по всіх регіонах України при замовленні на суму від 500 грн. Різні знижки та акції зроблять процес покупки приємнішим, а кошик продуктів економним.

Але давайте поцікавимося у професійного сомельє, що ж можна купити цікавого з напоїв із Країні Висхідного Сонця?

Віскі

Натхнена давньою та популярною шотландською традицією, Японія також успішно розпочала виробництво віскі. Більшість гуральників країни імпортують ячмінний солод та інші інгредієнти з півночі Британського острова. Однак у смаку є нюанси, які залежать від води чи типу деревини, з якої виготовлені бочки для витримки.

Деякі виробники використовують мізунару, місцевий дуб, що дає цікаві нотки, але легко ушкоджується. Інші віддають перевагу більш міцним бочкам, що використовуються для бурбона або хересу. В результаті виходить елегантний, бархатистий продукт менш торф'яний, ніж у його шотландських побратимів.

Японські віскі вже здобули кілька нагород. У Японії цей дистилят також можна запивати газованою водою - виходить Highball, який легко знайти в ресторанах, їдзакаях та супермаркетах. Вважається гарною альтернативою пиву.

Джин

Один із найпопулярніших алкогольних напоїв у всьому світі. Не дивно, що японці теж випускають свою версію, додаючи екстракти місцевих рослин для створення унікальних продуктів. Наприклад, використовуються квіти вишні, шкірка Юдзу, зелений чай, перець саншо.

На острові Окінава використовуються аромати типових цитрусових, таких як шикувас або кабос (citrus sphaerocarpa), а в префектурі Міядзакі головним героєм є інший місцевий цитрусовий фрукт, хюганацу (citrus tamurana). У Хіросімі, районі, відомому своїми морепродуктами, деякі гуральні готують джин, витримуючи його на раковинах устриць.

Сьотю

Це дистилят, схожий на віскі або джин, який можна приготувати з різних інгредієнтів (рис, солодка картопля, ячмінь, коричневий цукор або гречка). Процес дистиляції для виробництва сьотю був популярним у Японії, точніше на острові Кюсю, ще у XVI столітті. Вміст алкоголю в ньому до 40%, тому цей продукт часто розбавляють водою, фруктовими соками чи іншими напоями для отримання цікавих коктейлів.

Ми говоримо, наприклад, про чуха або лимонний сауер, коли сьотю змішують з содовою і лимоном. Або про улун чахай, якщо дистилят розбавляють напівокисленим чаєм оолонг.

Аваморі

Напій з острова Окінава у Південній Японії. Це рисовий дистилят, у деяких відносинах схожий на сьотю настільки, що деякі називають його окинавським сьотю. Різниця лише у типі використаного рису.

Порівняно із саке, також на основі рису, аваморі більш м'яке на смак. Якщо сьотю було витримано не менше 3 років, воно називається кусу і характеризується складнішими нотами та більшою м'якістю. Традиційно аваморі подають із водою та льодом у маленьких глиняних чашечках, званих чибугува. Однак їм також можна насолоджуватися у чистому вигляді, з гарячою водою, газировкою, кавою або соком типових окинавських цитрусових.