Частка Азії увірвалася до українського побуту понад десять років тому: тоді Вінницю схвилювала повальна низка відкриттів кафе та барів із суші та ролами. Сьогодні популярність звичної «японської класики» вщухає; їй на зміну прийшов інтерес до ширшого спектру страв паназіатської кухні.

Бажаєте відвідати страви паназіатської кухні? Замовити швидку доставку ви можете вже зараз за посиланням vinnitsya.sushi-master.ua!

Паназіатська кухня – це суміш кухонь із різних регіонів Азії. У наших широтах говорити варто про такі країни, як Китай, Таїланд, Японія, В'єтнам та Корея: саме вони представлені на вітчизняному ресторанному ринку.

Паназіатською стали називати змішану кухню - страви, в яких трапляються різні мотиви. Чіткий поділ стерся, саме тому спостерігається тенденція появи вузькоспеціалізованих закладів, а ресторанів, що пропонують страви різних країн.

Мода на паназіатську кухню пішла тоді, коли вінничанам набридли роли; люди стали подорожувати і куштувати, закохуватися в неї (а вона дуже багата на смакові враження). Ну а громадське харчування не залишилося осторонь.

Специфіка приготування паназіатських страв у мінімальній обробці продукту: тут не прийнято щось замочувати або маринувати; більшість страв готують трохи більше 3 хвилин. Наприклад, популярна китайська техніка приготування - «стір фрай» - передбачає швидке обсмажування інгредієнтів на розпеченій сковороді без додавання олії та негайну подачу.

Олію частіше залучають оливкову та кунжутну (до речі, корисну для травлення), жирних соусів уникають, як і важких гарнірів. Навіть локшина легша і різноманітніша: гречана, яєчна, пшенична, рисова або скляна (з бобових). Сіль частіше замінюють на соєвий соус.

До речі, через такі звички паназіатську кухню по праву можна вважати менш калорійною і поживнішою: реально шкідливих продуктів у ній практично немає, а за рахунок такої швидкої термообробки вдається зберегти всі корисні властивості продукту.

Велику увагу в Азії приділяють соусам. В основі більшості з них — соєвий. Усі соуси дуже трудомісткі: складаються з більш ніж 10 інгредієнтів, готуватися можуть по кілька годин, проходячи різні процеси — варіння, випарювання…

Проте ті ж традиції роблять таку корисну кухню складною для реалізації в домашніх умовах: більшість страв неможливі без сферичної вок-сковороди з тонким дном, а якщо поглиблюватися — то й без щадного фритюру. Тому, як що ви бажаєте поласувати стравами паназіатської кухні, то у такому разі вам варто скористатися пропозицією ресторану vinnitsya.sushi-master.ua!