Вирощуванням кукурудзи на території нашої держави займаються десятки сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств. І з кожним роком чітко спостерігається тенденція до збільшення посівів цієї технічної культури, адже такий вид діяльності є рентабельним – зерно успішно реалізується як на внутрішньому ринку, так і далеко за межами України. Картина, звичайно, приваблива, проте отримати високий урожай кукурудзи, який дав би прибуток підприємству, не так і просто. Аграріям постійно доводиться вести боротьбу із різноманітними негативними факторами, що згубно діють на кукурудзу та її урожайність. Одним із найбільш небезпечних чинників вважається небажана рослинність, що засмічує посіви даної культури.

Як проявляється згубний вплив бур'янів на кукурудзу?

Для початку, варто відзначити, що вказана культура є досить слабкою і неконкурентоспроможною рослиною у порівнянні із бур'янами, особливо на ранніх етапах свого розвитку. Окрім того, у різних регіонах нашої країни існує понад 200 різновидів смітних рослин, які несуть шкоду посівам кукурудзи. Отже, чим небезпечний бур'ян?

  • Через небажану рослинність продуктивність кукурудзи падає на 35-50%, а при сильній забур'яненості – до 90%. Звичайно, за таких умов мова про урожай і прибуток підприємства йти не може.
  • Небажана рослинність – це прямий конкурент культурі за цінні життєві ресурси: ґрунтову вологу, макро- та мікроелементи, поживні речовини, сонячне світло та тепло.
  • Бур'яни у більшості випадків сприяють розмноженню шкідливих комах, гризунів, кліщів, а також грибкових захворювань, які теж несуть величезну небезпеку для посівів кукурудзи.
  • Окрім втрати урожаю, небажана рослинність негативно впливає і на якість зерна, яке втрачає цукристість, крохмаль та вітаміни. Та й загалом виростає дрібнішим, ніж повинно.

Як вирішити проблему із бур'янами?

На сьогоднішній день існує цілий комплекс агрономічно-господарських заходів захисту посівів кукурудзи від смітних рослин. Проте, найбільш дієвим та ефективним є хімічний захист даної культури. Що мається на увазі? Відповідь проста: гербіциди для кукурудзи. Вказані препарати – це сучасне, цілком безпечне рішення, яке швидко вирішить проблему із бур'янами та забезпечить високий майбутній урожай. Різні за способом використання, за характером впливу, за термінами застосування (і за багатьма іншими параметрами) – ці засоби стануть запорукою успіху у справі вирощування цінної технічної культури. До речі, на території України дозволено використання понад 130 найменувань гербіцидів для кукурудзи.