Вступ іноземців на бакалаврат в Україні

Українські вузи користуються великою популярністю у іноземців. Вони стабільно входять у 10-ку найпривабливіших у світі для отримання вищої освіти. В кожному інституті можна побачити велику кількість студентів із різних кутків світу.

Їх приваблює висока якість навчання, доступні ціни та досить прості умови вступу. Також дуже важливо, що українські дипломи визнає переважна більшість країн, тож доводити свою кваліфікації на батьківщині їм не доведеться. Можливість проходити навчання на англійській мові відіграє велику роль, бо не кожен іноземець зможе швидко опанувати українську мову на достатньо високому рівні для навчання на програмі бакалавріату.

Україні проводить досить ліберальну політику щодо навчання іноземних громадян, тому вони охоче приїжджають для здобуття освіти у нашу країну.

 

Як проходить вступ іноземців на бакалаврат в Україні?

Іноземці можуть стати студентами українських вузів за результатами вступних іспитів з певних предметів та за умови знання мови навчання. Вони можуть подавати заявки на програму молодшого бакалавра або бакалавра. Також є право продовжити навчання за своїм фахом, але для цього треба надати документ про рівень освіти, який він уже має, та бали успішності.

Вступити у вищий навчальний заклад можуть тільки ті особи, що мають документ атестат про середню освіту https://diplomukr.kiev.ua/uk/certificat/atestat-shkoli-z-reestrom-uk/, яку вони отримали за межами України.

Прозорість процесу вступу іноземців до українських вузу забезпечує Єдина система (https://mon.gov.ua/ua/osvita/cifrova-osvita/vstup-inozemciv), яку проводить Міністерство освіти і науки разом із Міністерством цифрової трансформації. 

Які іноземці можуть претендувати на вступ до ВУЗу в Україні?

Право навчатись у вузах на рівні з українцями на бюджетній або контрактній основі мають:

  • особи, які проживають на території країни;
  • особи, що мають статус біженця;
  • особи, яким потрібен додатковий захист.

Інші іноземці, або особи без громадянства мають право навчатись у вузах на контрактній основі. Як правило, українські вузи не надають стипендій таким студентам, а також вони не мають працювати під час навчання, але це не стає перешкодою і тисячі іноземців продовжуються вступати в українські вузи.

 

Особи з громадянством РФ та республіки Білорусь приймаються на навчання за дозволом Міносвіти. Кожна справа розглядається в індивідуальному порядку. Докладно про те, хто має право навчатись в українських вузах, можна дізнатись на https://osvita.ua/consultations/bachelor/65096/. 

Які документи потрібні іноземцю для вступу у ВУЗ?

Для вступу в український вуз іноземець повинен надати пакет документів:

  • заяву за встановленим зразком;
  • документ про освітній рівень з додатком (атестат, диплом);
  • академічну довідку (якщо студент вступає за переводом або по програмі поновлення навчання);
  • копію паспорту або іншого посвідчення особи;
  • медичну страховку;
  • фото (4 шт.)

Якщо іноземець вступає за програмою академічної мобільності, вони повинні надати документи, перелік яких встановлюють правила цієї міжнародної програми.

Всі офіційні папери повинні треба перекласти на українську мову. Переклад має бути професійним та нотаріально затвердженим.

Абітурієнти можуть вступати очно чи дистанційно. Можливість пройти вступні іспити онлайн мають іноземці, які отримати запрошення на навчанні через електронну систему та мають візу для в’їзду в Україну. Таке запрошення діє не більше 1 року.

Такі абітурієнти мають діяти через партнерську організацію в Україні, яка бере відповідальність за підготовку документів, надання приміщення та технічних засобів для організації дистанційного вступу. 

Вступити в українські вузи іноземним громадянам досить легко, але вони повинні правильно надати всі документи та пройти вступні іспити, які підтвердять достатньо високий рівень академічних знань для навчання на певній програмі.