Сучасні службові операції вимагають використання передових технологій у всіх доступних пристроях, зокрема смартфонах. При цьому умови використання мобільних пристроїв нестандартні і корпус звичайних моделей просто не розрахований на таку експлуатацію. У такому випадку потрібні захищені смартфони, що поєднують у собі функціональність флагманів та міцність Nokia 3310.

Основні вимоги та характеристики

Така техніка набуває цільової аудиторії і має характеристики, які допускають її ефективне використання в умовах бойових дій. Основні вимоги та характеристики для захищених смартфонів включають:

  • міцність та захист від зовнішніх впливів (пил, вода, перепади температури та удари);
  • тривалий час автономної роботи, що особливо важливо в умовах відсутності доступу до електрики;
  • можливість роботи з додатками та спеціальними програмами;
  • шифрування передачі даних та можливість віддаленого знищення даних у разі втрати пристрою;
  • можливість використання з іншими військовими технологіями (наприклад, для управління безпілотними літальними апаратами);
  • ергономічний дизайн.

Всі ці характеристики разом визначають ефективну модель захищеного смартфона для військових.

Захист від води, пилу та ударів: ключові стандарти

Для захисту смартфонів військового класу від води, пилу та механічних пошкоджень використовуються спеціальні стандарти, такі як IP та MIL-STD.

Стандарт IP складається з двох цифр: перша вказує рівень захисту від пилу, друга – від води. Наприклад, IP68 означає, що якщо пристрій потрапить у сильно запилене середовище, йому нічого не буде і він може витримувати занурення у воду на глибину до 1,5 метрів протягом 30 хвилин.

Стандарт MIL-STD (військовий стандарт) – це набір безпечних, розроблених для забезпечення надійності та міцності військових систем та обладнання. MIL-STD-810G – стандарт, що визначає методи оцінки захищеності в різних умовах, таких як екстремальна температура, вібрація, дія солоної води та механічні удари.

Топ-3 смартфонів для військових у 2023 році

Асортимент захищених моделей мобільних телефонів на ринку достатньо великий і різноманітний. З кожним роком ці моделі, як і інші смартфони удосконалюються і в 2023 році, найкращими прикладами військових телефонів стали наступні девайси.

SAMSUNG GALAXY XCOVER 5 має міцний, але в той же час стильний дизайн, оснащений 5,3-дюймовою РК-панеллю. Модель має безліч сертифікатів, підтверджуючих можливість занурювати смартфон на глибину до 1,5 м протягом 30 хвилин. Також смартфон витримує падіння на рівну металеву поверхню з висоти 1,5 метра. Samsung Galaxy XCover 5 навіть отримав військовий сертифікат 810G. Екран захищений склом Corning Gorilla Glass 6, а під кришкою корпусу знаходиться знімний акумулятор на 3000 мАг з підтримкою швидкої зарядки. Крім надійності, ця модель також досить продуктивна, для цього в ній встановили процесор Exynos 850.

NOKIA XR20 – перший захищений смартфон бренду. При цьому він має дуже тонкий профіль та стильний дизайн. Екран захищений склом Corning Gorilla Glass Victus. XR20 має рейтинг MIL-STD-810, сертифікат IP68 та MIL-STD-810. Особливістю моделі стала окрема фізична кнопка для роботи з Google Assistant та червона кнопку SOS. Власник бренду NOKIA – HMD Global також пообіцяв забезпечити 4 роки оновлення безпеки та 3 роки оновлення операційної системи, а також безкоштовну заміну екрану протягом року з моменту покупки.

ULEFONE ARMOR 9 – один із найнадійніших смартфонів, доступних на даний момент. Мобільний пристрій оснащений ендоскопом та ІЧ-камерою FLIR. Крім оптичних фішок, пристрій доповнено ємним акумулятором на 6600 мАг, сучасним процесором MediaTek Helio P90 і навіть NFC-чіпом.

Унікальні функції та додаткове обладнання

Однією з таких функцій є спеціальні програми та продукти, призначені для військових цілей. Наприклад, за допомогою систем навігації та карт, вбудованих у смартфон, військовослужбовці можуть визначити своє місце розташування та планувати маршрути пересування. Також у смартфонах військового класу може бути вбудований модуль шифрування, який забезпечує захист передачі конфіденційної інформації.

Корпус військових смартфонів має спеціальні елементи для захисту від зовнішніх впливів та виконаний із міцних матеріалів. Для підвищення рівня надійності можна використовувати спеціальні чохли. Також у комплекті деяких моделей можуть бути додаткові акумулятори, що дозволяють збільшити час автономної роботи. До списку додаткового обладнання можна віднести геймпади для управління БПЛА, пошукові системи, супутникові комунікатори, макролінзи та додаткові об'єктиви.

Висновок

Захищений смартфон для військових – це модель мобільного телефону, яка налаштована на роботу з конкретними типами програм та додатковим обладнанням для підвищення ефективності в умовах бойових дій. У руках військового, такий телефон може стати панеллю управління, засобом зв'язку, навігатором і навіть зловити кулю завдяки міцному корпусу.