Штукатурка стін — це спосіб вирівнювання поверхонь, завдяки якому стіна стає придатною для оздоблення. Штукатурка створює додатковий тепло та звукоізоляційний шар, а також приховує місця прокладання електричних комунікацій.

Штукатурка або, як ще кажуть, тинькування, є відомим і дуже давнім будівельним методом. Втім, за останні десятиліття завдяки розвитку матеріалів та появі нових будівельних сумішей, цей процес став відбуватись дещо інакше.

Попервах для штукатурення використовували піщано-вапняну суміш, яка дуже дешева у собівартості, а її компоненти широко доступні. Однак її суттєвий недолік — менша міцність.

Значно зручніші в роботі спеціалізовані суміші з вмістом гіпсу. Вони надзвичайно пластичні, мають гарне зчеплення з поверхнею стіни та високу міцність після висихання.

Однак, як засвідчили фахівці “Бригад Стяжко”, виконання штукатурки стін сучасним машинним методом потребує високої майстерності та хороших навичок в роботі.

 

Що таке машинна штукатурка?

Штукатурка з допомогою автоматизованої подачі готової суміші називається машинною. Цей спосіб дозволяє значно пришвидшити роботу, оскільки вирівнювання суміші відбувається на доволі великій площі стіни одночасно.

Подача штукатурного розчину відбувається під тиском за допомогою спеціального обладнання, причому саму суміш готують на вулиці, в професійній штукатурній станції. Таким чином отримують однорідний розчин стабільного складу і густоти.

Штукатурна суміш, виготовлена машинним способом, має ідеальну дрібнозернисту структуру. Завдяки цьому згодом немає потреби використовувати фінішну шпаклівку.

Етапи виконання штукатурки стін

  1. Підготовка поверхні. Великі напливи будівельного розчину зчищають, а виїмки попередньо заповнюють.
  2. Стіни ґрунтують, за потреби закріплюють армуювальну сітку. Це залежить від матеріалу, з якого зведене приміщення.
  3. Зміцнюють кути одвірків та скосів, використовуючи металеві кутники.
  4. Встановлюють маяки — мітки, за допомогою яких визначають майбутню площину стіни.
  5. Подають на стіну готову штукатурну суміш та розрівнюють її за допомогою правила.
  6. Коли стіна підсохне, її шліфують, досягаючи абсолютно гладкої та рівної поверхні.

Процес машинної штукатурки з використанням гіпсових сумішей дає досконалий результат. поверхня більш не потребує додаткової обробки, на ній зразу можна клеїти шпалери або наносити інше декоративне покриття. Тим самим досягається суттєва економія часу, а заразом і грошей.