Мобільний зв'язок – це універсальний спосіб комунікації, що використовується у всьому світі. Завдяки мобільним телефонам ми можемо спілкуватися з близькими та друзями, які мешкають в інших містах або навіть країнах. Однак під час здійснення дзвінків за кордон варто пам'ятати про таке поняття, як роумінг. Що це таке, ми докладно розберемо у нашій статті.

Міжнародний роумінг від Київстар – ваш ідеальний вибір!

Що таке роумінг?

Поняття roaming з'явилося після введення нового стандарту мобільного зв'язку — GSM. Завдяки йому абоненти можуть здійснювати та приймати виклики в будь-якій країні, де є мобільний зв'язок. Послуга дозволяє дзвонити, зберігаючи ваш номер телефону, там, де немає домашнього оператора зв'язку. Відбувається це рахунок використання мереж інших операторів.

Принцип роботи роумінгу

Коли ви перебуваєте за межами країни, в якій придбали сім-карту, під час здійснення дзвінка сигнал проходить через місцеві вежі стільникового зв'язку на місцеву підстанцію. Через неї він передається далі вашому співрозмовнику. Так як при цьому використовуються ресурси вишок, то компанії їх власники хочуть отримувати плату за це. Сума, яку одержують компанії, прописується у договорі з мобільним оператором. Це і є роумінг. Тобто, по суті, ви платите за те, що користуєтеся вежами зв'язку.

Отже, процес здійснення дзвінка за кордоном:

- Спочатку ваш телефон робить спробу знайти домашню мережу. Після того, як він її не виявляє, відбувається пошук мереж, дані про які зберігаються на сім-карті (зазвичай це іноземні компанії, з якими у вашої компанії укладено договір). Телефон вибирає варіант із найкращим сигналом.

- Мережа, до якої вам вдалося підключитися, надсилає запит службової інформації вашому домашньому оператору з метою дізнатися, чи можливе підключення послуги.

- Якщо послуга дозволена, мережа країни, в якій ви знаходитесь, починає обслуговування вашого телефонного номера. При цьому відбувається переадресація дзвінків із домашнього регіону.

- Якщо на вашому пристрої включено автоматичний режим роботи роумінгу, всі ці процеси будуть відбуватися автоматично.

Один з головних мінусів послуги «roaming» — це його ціна. Найчастіше здійснювати дзвінки у такому режимі дуже дорого. Але є кілька способів, які дозволять вам заощадити:

- заздалегідь ознайомтеся з тарифами мобільних операторів, деякі з них мають дуже вигідні тарифи для розмов за кордоном;

- часто оператори пропонують спеціальні акції для спілкування за межами домашнього регіону, наприклад пакети хвилин розмови спеціально для спілкування в інших країнах. Вивчіть такі варіанти, можливо, один із них вам підійде;

- використовуйте повідомлення замість дзвінків. Звичайно, текст не замінить розмови, але SMS коштують набагато дешевше, і в деяких випадках розумніше використовувати їх.