Відомі геологи озвучують тривожні прогнози стосовно Чорного моря. Згідно з деякими дослідженням, потепління клімату на планеті призведе до зникнення великої кількості видів, що живуть у водоймі. Є побоювання, що трагічного закінчення для моря не уникнути.

Чорне море і глобальне потепління

Чорне море складається із декількох шарів:

  • нижній: містить отруйні гази;
  • проміжний: виконує функції кондиціонера, маючи температуру біля 8˚С;
  • верхній: містить багато кисню, тож в ньому живуть знаходиться різноманітна флора та фауна.

В результаті глобального потепління середній шар Чорного моря став різко скорочуватися. Дослідники стверджують, що рано чи пізно настане той момент, коли він змішається отруйними газами нижнього шару. А це призведе до великої небезпеки для всіх живих створінь верхнього шару. З тривогою зазначається, що подібного неможливо уникнути. Зміни, пов’язані з глобальним потеплінням, спостерігаються у всьому світі. Тому людині необхідно не тільки займатися роботою та грою в ігрові автомати в улюбленому казино, але і приділити небагато уваги тому, що відбувається навколо неї.

Глобальне потепління – найбільш серйозний виклик для людства. Все більше досліджень стверджують, тепло досить негативно діє на екосистему. Багато видів різко зменшується і зникає. Тож обов'язково треба здійснювати серйозні дії з відновлення планети.

Чорне море і руйнування Каховської ГЕС

Значно на стан Чорного моря вплинуло руйнування дамби в Новій Каховці. Науковці та екологи з острахом говорять, що в воду потрапила велика кількість небезпечних речовин, тому найближчим часом варто очікувати:

  • кишкові інфекції;
  • ботулізм;
  • гепатит;
  • холеру.

Спеціалісти не виключають навіть появу сибірської виразки.

На багатьох затоплених територіях були піщані ґрунти, тому все що в них було дуже легко вимилось і потрапило в Чорне море. Крім того, у воді потонула велика кількість сільськогосподарських та домашніх тварин. У морські води потрапила колосальна кількість фекалій із вигрібних ям та каналізації. Вода затопила багато кладовищ. Під воду пішло щонайменше 7 великих цвинтарів. Велику небезпеку становлять і агрофірми, на території яких зберігалась велика кількість досить отруйних хімікатів, призначених для знищення шкідників на полях.

Представники МОЗ України говорять про ймовірне розповсюдження серед місцевих жителів хвороби Боткіна (гепатиту), гострих порушень роботи ШКТ. Ймовірно буде часто спостерігатися мор риби та інших річкових і морських жителів.

Каховський регіон і до війни був небезпечним в сенсі розповсюдження важких інфекційних хвороб, а зараз ризики виросли в кілька раз. Втім, головний санітарний лікар запевняє, що ситуація знаходиться під жорстким контролем.

Однак, людей дуже просять не збирати мертву рибу і не купувати її на стихійних ринках. В зонах, де спостерігалось чи досі спостерігається затоплення пити треба виключно бутельовану воду, ретельно мити й обробляти всі харчові продукти. На Півдні України діють експертні групи, котрі постійно контролюють якість води й фіксують підвищення рівня азоту, заліза, хлоридів, нітритів та ін.