Сучасне будівництво та більшість промислового виробництва не можуть обійтися без якісного металопрокату. Ознайомитись з усім спектром продукції можна на нашому сайті металопрокат Вінниця ціни.

Типи металопрокату

Розрізняють:

  1. Сортовий прокат. Шестигранники, дріт із сталі, гладка чи рифлена, в бухтах арматура, квадрати, швелера, балки, круги та шестигранники;
  2. Фасонний формат. Надійний швелер, бездоганний кутик, ефективна балка, ідеальна рейка, без вад двотавр та інші.
  3. Листовий. Холодні або гарячекатані листи різної товщини та габаритів;
  4. Трубний варіант продукції. Ціліснотягнуті, електрозварні, обсадні, водогазопровідні, круглі, профільні тощо.

64bfad2ae065f.webp

Сортовий металопрокат, особливості та де застосовують

До цієї категорії належать шестигранники, квадрати, циліндри, кулі тощо. Також сюди включаються гладка, рифлена, у бухтах арматура та вузька смуга з якісних типів конструкційних сталевих сплавів.

Де використовують?

Машинобудування, суднобудування, авіабудування, виготовлення ручного інструменту та різноманітних металовиробів. Також затребуваний, як сировина для виробництва на комбінатах у металургійній галузі.

Фасонного типу формат

Має ускладнену форму, порівняно з попереднім. Всю продукцію поділяють на спеціалізовану та масову. Область застосування істотно відрізнятиметься.

Де використовують?

  • Спеціалізований варіант

Авіабудування та суднобудування, зведення мостів, залізниць, тунелів та інших об'єктів військового та промислового призначення. Створення, комбайнів та тракторів, обладнання для експлуатації шахт.

  • Масовий тип

Необхідний для ефективної та безперебійної роботи практично будь-якої галузі людської діяльності. Без нього звести середньостатистичні конструкції з металу швидко та економічно вигідно просто неможливо. З нього виробляють металеві меблі, садові та господарські будівлі, гаражі та інші об'єкти приватного та загальногромадянського призначення. Також застосовується для широкого спектру продукції.

Також саме з фасонного металопрокату зводять посилення, ферми, балки та різноманітні конструкції несучого типу. Тому до цієї продукції пред'являються підвищені вимоги щодо якості сталі та дотримання етапів технології виробництва та грамотного зберігання. Жодна споруда швидкомонтованого типу без них не обійдеться.

Листовий варіант

Буває різної товщини та розмірів. За технологією виділяють: теплі, гарячекатані та холоднокатані різновиди.

Форми випуску: звичайні листи, смуги, рулони.

Де використовують?

На їх основі створюються панелі, робиться обшивка, зводяться корпуси різного типу та виду. Є ключовою сировиною для штампування виробів та деталей у рамках масового та серійного типу виробництва.

64bfad3c37884.webp

Трубний формат

Це порожнистий елемент з металу. Різновидів багато, але найбільш відомі та затребувані круглі та прямокутні порожнисті різновиди.

Де використовують?

Для транспортування робочих середовищ: рідина, у тому числі з високим ступенем в'язкості, газ, сипучі речовини, повітря, вода, пара. Не обійтися без них у видобувній, будівельній областях, сільському господарстві, побуті та машинобудуванні.

Профільні труби з квадратним або прямокутним перерізом застосовуються для облаштування каналів для вентиляції, що несуть опорні конструкції.

Зустрічаються і інші різновиди. Тільки вони виготовляються виключно на замовлення з огляду на їх малу ступінь затребуваності в масовому виробництві. Бувають незвичайної трикутної чи еліптичної форми.