Особливий вантаж – це речовини, транспортувати та зберігати які слід за суворого дотримання певних умов. До цієї категорії можна віднести небезпечні вантажі, які можуть спричинити пожежу або завдати шкоди навколишньому середовищу за умови недотримання обережного поводження. Сюди ж можна внести і товари, що швидко псуються, тендітний або живий вантаж.

Спеціальний вантаж перевозиться транспортом, повністю оснащеним особливими засобами захисту, а водій повинен пройти спеціальну підготовку. Щоб забезпечити безпеку такого вантажу, необхідний належний контроль як за транспортним засобом, так і за вантажем. Найкращим способом це є супутникова система моніторингу.

Отже, за допомогою системи стеження можна дистанційно контролювати стан вантажу, маршрут пересування, швидкісний режим, місце та тривалість зупинок на маршруті. GPS-моніторинг дозволяє в режимі реального часу отримувати повну інформацію про стан транспортного засобу та вантажу. Все це разом підвищує рівень безпеки спеціальних перевезень.

Супутникова система моніторингу складається з обладнання, яке встановлюється безпосередньо на автомобіль. Основною його ланкою є GPS-трекер, який приймає дані з додаткових датчиків і передає їх на сервер. Варто відзначити, що чим більше буде встановлено додаткових датчиків, тим більше даних про стан ТЗ і вантажу власник (диспетчер) зможе отримувати віддалено.

Система контролю транспорту, який перевозить спеціальні вантажі, як правило, складається з трекера, датчика температури, вологості, акселерометра, датчика рівня палива та інше. Прилади можуть мати дротове та бездротове підключення.

Принцип роботи супутникової системи моніторингу

Додаткові датчики передають дані на трекер, останній зберігає їх або передає на сервер через GSM мережу. Після того, як сервер отримає інформацію, спеціальне ПЗ її обробить та відобразить у кабінеті користувача у зручному форматі. Такий принцип існує і при моніторингу спецтранспорту, сільськогосподарського, легкового тощо. Єдина відмінність – набір додаткових датчиків.