Облаштовуючи кухню побутовою технікою, більшість людей купує холодильник. Дехто зупиняється на бюджетних моделях. Іншим важливо, аби прилад мав велику кількістю відділень, функцій. Але чи завжди дорога побутова техніка варта витрачених на неї коштів? Висока вартість не завжди є запорукою якості. Часом продукція менш розкручених брендів гідна конкурувати з технікою відомих торговельних марок. До того ж її ціна є доступною для більшості споживачів із середнім достатком. Пропонуємо розібратися, які холодильники представлені сьогодні на полицях магазинів, та які критерії впливають на їхню вартість. Image

Типи холодильної техніки

За розміром холодильники бувають «міні» та повнорозмірними. Додатково вони діляться на одно-, дво- та багатокамерні. Найдорожчі прилади Side-by-Side нагадують великі розпашні шафи. Маленькі холодильники — дешевші. У них не поміститься стільки продуктів, як у класичний двокамерний пристрій. Але такі прилади виручають власників малогабаритних кухонь. Вони стають у пригоді мешканцям гуртожитків, власників дач. Їх встановлюють у готелях, на базах відпочинку, у лікарнях тощо. Апарати Side-by-Side здатні зберігати велику кількість продуктів. На їхніх дверцятах може бути розташовано диспенсер для холодної води, льоду. Через свої габарити такий холодильник потребує достатнього простору. Вартість багатодверної техніки відповідна.

Класичний пристрій або вбудований

Прилад може бути вбудованим або таким, що стоїть окремо. Вбудовані моделі дають змогу економити простір, легко вписуються в будь-які інтер’єри. Вони додатково тепло- та шумоізольовані. Усе це збільшує їхню вартість. Але чи треба переплачувати, якщо на кухні достатньо місця? Тим паче, що класичну модель також можна підібрати під різні інтер’єри приміщення.

Споживання енергії

Чим менше холодильник споживає енергії, тим краще для його власників. Енергоефективні пристрої дають змогу не переплачувати за витрати електроенергії. Найбільш економічні моделі мають клас споживання А+++. Вартість виробу з кожним плюсом збільшується. Але з урахуванням довгострокової перспективи один раз можна й переплатити.

Кількість компресорів

Однокомпресорні моделі більш бюджетні, але в них не передбачена можливість виключати тільки одну з камер. Два компресори монтують у багатокамерні або моделі Side-by-Side. Кожен відсік оснащено окремим компресором для швидкого охолодження великого обсягу продуктів. Найдорожчими є трикомпресорні моделі. Вони оснащені шафою для вина або додатковою камерою зони свіжості.

Режими й додаткові опції

Критеріями, що здорожчують холодильники, є електронне керування, нестандартний колір, дисплей, країна-виробник. На ціну також впливає наявність/відсутність таких режимів, як:

  1. суперохолодження;
  2. no frost;
  3. регулювання рівня вологи;
  4. шокова заморозка;
  5. відпустка;
  6. захист від дітей тощо.

До переліку можна додати й інші опції, серед яких генератор льоду, диспенсер для напоїв, захист від дітей. Ознайомитися з можливостями конкретних моделей можна на allo.ua у Львові. Наскільки вони потрібні та чи варто за них переплачувати — кожен покупець вирішує особисто.