Бойли для риболовлі

Всі ми знаємо з дитинства, що дуже багато видів риб чудово клюють на звичайнісіньку хлібну м'якушку. Ставши дорослішим, можна дізнатися, що той самий карась непогано йде і на просте тісто. А почавши серйозно захоплюватися рибалкою, можна відкрити собі цілий світ рибальських бойлів. Які, по суті – те саме тісто, тільки зварене, висушене і з добавками. І ось саме про ці бойли ми з вами сьогодні і поговоримо.

Види бойлів

Існують різні класифікації бойлів для риболовлі. Найчастіше використовуються такі.

За рівнем плавучості:

  • Тонучі бойли. Ефективніші, якщо біля дна є течія і вода прозора, так що рибі відносно легко знаходити приманку.
  • Плаваючі бойли. При попаданні у воду починаю спливати, тому тримаються вище гачка та активно привертають до себе увагу. Найчастіше використовуються, якщо дно каламутне, а течія - слабкп. Також іноді називаються "поп-ап бойли".
  • Бойли суспендери. Або «нейтральної плавучості». Використовуються на сильно замуленому дні, оскільки не поринають глибше, візуально виділяючи приманку. Також популярні при лові в товщі води, оскільки забезпечують максимально природну поведінку приманки.

Крім того, бойли можна комбінувати у різних пропорціях. Якщо розпиляти навпіл один плавучий і один тонучий рівного діаметра, і поєднати їх на оснащенні (про це трохи пізніше) то можна отримати суспендер. А якщо пиляти не навпіл або використовувати кульки різного розміру, то можна створити, наприклад, комбіновані повільно спливаючі бойли. Коротше кажучи, є простір для експериментів.

По розміру:

  • Дрібні. До 10 мм. Найчастіше використовуються для лову обережної та малоактивної риби, типу карася, ляща або язя. Часто насаджуються «гронами».
  • Середні. Від 10 до 20 мм. Універсальний та найпоширеніший варіант.
  • Великі. Від 20 до 30 мм. Винятково для лову великого коропа чи сазана.

За особливостями приготування:

  • Класичні. Те саме варене та висушене тісто з домішками.
  • Пилячі. Етап із варінням пропускається, відразу переходимо до сушіння. За рахунок цього приманка, при попаданні у воду, починає потихеньку розчинятися, залишаючи за собою каламутний ароматний слід. Відмінний варіант для лову при невеликій течії.
  • Пелетс. Або пелети. Схожі на пилячі, тільки менше розміром і розчиняються значно швидше. Зазвичай використовуються для підгодовування, щоб швидко створити «хмару». Окремий різновид – «форелеві гранули», призначені прицільно для підгодовування форелі на певних місцях.

За смаком:

  • Тваринні. М'ясні, рибні, зі смаком креветок, кальмарів, мідій, перлівниць тощо. Сюди, наприклад, відносяться бойли халібут, які стали широко відомими серед рибалок через свою високу уловистість. Смак у них, до речі, як у атлантичного палтуса. Особливо ефективні восени, коли температура води знижується і короп змінює свої смакові уподобання.
  • Пряні. Аніс, коріандр, кріп, гвоздика, чорний перець і т.д. Найчастіше використовуються восени, у поєднанні з додатковими ароматизаторами аналогічного смаку.
  • Солодкі. Ваніль, шоколад, карамель і т.д. Варіант більше для кінця весни та літа.
  • Фруктові. Ананас, полуниця, слива, малина і т.д. Також переважно літні та весняні.

За словами багатьох рибалок, дуже ефективною є риболовля на бойли з різними смаками.

Наприклад, малина плюс шоколад чи халібут плюс чорний перець. Словом, експериментуйте - якась комбінація обов'язково виявиться більш уловистою, ніж інші. А якщо врахувати, що більшість бойлів можна поєднувати з додатковим ароматизатором – занурювати їх у нього, тобто – «дипувати», то можливостей стає ще більше.

Також досить важливе значення має колір. Просто тому, що реакція коропа на нього далеко не завжди передбачувана. Вважається, що чим каламутніша вода – тим яскравішими можуть бути барвники. Однак насправді яскраві кольори можуть здобич відлякувати. Тому рекомендуємо вам брати з собою різні колірні варіанти приманок одного смаку, або виключно нейтральні відтінки.

Як ловити на бойли

Бойли можна використовувати і як наживку, і як прикорм. Але якщо з прикормом все зрозуміло, то з наживленням у рибалок-початківців можуть бути труднощі. Хитрість у тому, що ця приманка монтується не на гачок, а поруч із ним. Найпростіший монтаж виглядає так.

Є короповий гачок з довгим цівкою. На цю саму цівку намотується тонка волосінь – «волосся», один край якої повинен залишатися вільним. Місце намотування можна додатково закрити термозбіжною трубкою – для більшої надійності. Далі береться бойл і або проколюється спеціальною голкою, або просвердлюється наскрізь. Через цей тунель і пропускається вільний край «волосся». Десь сантиметри 3-4. Відстань, якщо що, можна змінювати, якщо клювання буде слабким. І на край волосіні прив'язується шматочок силіконової трубки – стопор. Власне, все. Є й складніші монтажі, але це тема для окремої розмови.

В іншому ж, рибалка на бойли мало чим відрізняється від звичайного коропового лову.

Висновок

Незважаючи на те, що бойли не так вже й складно готувати самостійно, купувати готові - набагато простіше, дешевше і зручніше. Головне – знайти місце із гарним асортиментом і уважним ставленням до якості. І саме таким місцем є інтернет-магазин Ібіс.

У наших каталогах ви знайдете не тільки бойли, але і все, що тільки може знадобитися для риболовлі - штучні приманки, вудилища, численні снасті для риболовлі, одяг, надувні човни, різноманітні аксесуари та багато чого ще. У цій різноманітності вкрай легко заплутатися, тому до вас у будь-який момент прийдуть на допомогу наші консультанти, які чудово розуміються, наприклад, у тому, які бойли для коропа варто використовувати для лову на платнику в червні. Або у інших аналогічних тонкощах. Отже, якщо ви дійсно любите риболовлю та цінуєте якісне спорядження – звертайтесь до нас! Чекаємо на Вас!