Огірок — культура, що добре родить, якщо створити умови, подібні до тропічних районів Індії, що вважається її батьківщиною. Вирощувати цей овоч нескладно та вигідно. За сезон можна отримати декілька хвиль врожаю при використанні якісного посадкового матеріалу. Насіння огірка голландської селекції можна замовити на сайті садового центру https://westgard.com.ua/.

Принципи агротехніки у відкритому ґрунті

Насамперед треба знайти місце на городі, де буде майбутня грядка. Воно повинно добре освітлюватись сонячними променями, але бути захищеним від вітру. Глибоко оброблений пухкий ґрунт, багатий на органічні та мінеральні сполуки, сприятиме вегетації та гарній родючості.

Давати гарний врожай за умови посадки у відкритому ґрунті будуть бджолозапильні сорти огірків:

  • Фенікс;
  • Цезар;
  • Paris korniszon.

Комахи переносять пилок із квіток чоловічого типу до жіночих, на яких формуються плоди. Чим активніше відбувається цей процес, тим більше зав’яжеться плодів.

Чому важливо підв'язувати стебла огірків до шпалери

Рослина має життєву форму — ліану. Вона випускає довге стебло та вуса, щоб чіплятися за опору та рости вгору. Вегетація на землі не є типовою для культури. Вона частіше уражується хворобами та шкідниками, випускає не дуже багато квіток жіночого типу. Посадка огірків уздовж шпалери або створення опори для плетіння вирішує одразу декілька питань:

  • полегшує догляд;
  • покращує надходження сонячного світла;
  • вивільняє простір для посадки більшої кількості рослин.

Такий агротехнічний захід сприяє підвищенню врожайності культури у 1,5–2 рази.

Як уникнути помилок

Отриманий досвід допоможе в подальшій діяльності овочівників. Намагаючись досягти гарного результату, городники припускаються помилок, що негативно впливають на культуру. Ні в якому разі не можна закладати свіжий гній під час весняної посадки. Така маніпуляція може загубити сходи. Важливо ознайомитися з принципами формування кущів та намагатися, щоб розвивалися бокові пагони. Завдяки цьому підвищиться родючість.

Має значення рівень вологи ґрунту. Якщо спостерігається нестача, це одразу вплине на смакові якості огірків. Вони набувають гіркоти, втрачають соковитість. Надлишкове надходження води — теж несприятливий фактор. Від цього розвивається коренева гниль, рослини хворіють та гинуть. Важливо слідкувати за вологістю ґрунту — вона повинна бути помірною.