Уявити собі сучасну оселю без шафи просто неможливо і це не дивно, бо саме вона допомагає нам зберігати різноманітні речі у порядку. Є шафи для посуду, книг й звісно для одягу, про них ми сьогодні й поговоримо. Розвиток виробництва шаф бере початок у 18 столітті, саме тоді розробили платяну шафу та відомі нам вішаки для одягу.

Напевно найбільшої трансформації з того часу отримав саме зовнішній вигляд шафи, тоді як головна функція зберігається й досі — раціональне використання простору кімнати та можливість утримувати в порядку велику кількість речей.

Коли настає час підбору шафи для одягу вам потрібно насамперед визначитись скільки і який саме одяг ви будете зберігати, бо саме від цього залежить вибір її конструкції та розмір.

Види шаф для одягу та їх переваги

Сьогодні ви можете знайти безліч варіантів шафи для одягу, але найбільшу популярність утримують шафи класичні з розстібними дверцятами та шафи-купе. В чому ж їх особливості, переваги та недоліки?

Шафа для одягу с розстібними дверцятами має класичну конструкцію, випускається в різних розмірах та кольорах. Що ж особливого тут може бути? Насамперед дизайн фасадів, адже в залежності від матеріалу виготовлення вони можуть бути прикрашені декоративними елементами, рельєфними вставками або оснащені великим дзеркалом. У внутрішньому наповнені теж можливі варіанти, в основному це поєднання відділів з поличками та штангою, на додаток також встановлюються висувні шухляди. Тож варіантів багато, серед недоліків таких шаф можна зазначити, що не завжди є місце для розстібних дверцят, а в маленьких кімнатах це може стати проблемою.

Головна відмінність шафи-купе від класичної шафи — наявність розсувної системи. Крім того, такі шафи виготовляють в різних розмірах від компактних до моделей на всю довжину стіни, ви можете обирати внутрішнє наповнення на свій розсуд і додавати необхідні елементи. Окреме зупинимося на фасадах, саме вони прикрашають шафу, дають можливість зробити акцент в інтер'єрі кімнати. Вони можуть бути дзеркальні, з ДСП різного кольору, комбіновані, з яскравим фотодруком або піскоструминним малюнком.

Шафа для одягу та модні тенденції 2024

Якщо ви слідкуєте за останніми модними трендами й хочете мати не тільки практичну, але й стильну шафу для одягу, то зверніть увагу на деякі модні тенденції 2024 року у світі меблів.

Як і раніше найбільший акцент залишається на екологічності та натуральності матеріалів, тож зверніть увагу на шафи з елементами з дерева або ж на сумлінних виробників, які використовують якісні та безпечні матеріали. Натуральність зберігається і в кольорах, зараз пропонується велика кількість відтінків ламінованої ДСП, яка нагадує натуральне дерево, такі як дуб крафт білий та золотий, дуб трюфель або ж дуб тахо. Також не втрачають популярності білі шафи, які гарно поєднуються з будь-яким інтер'єром.

У дизайні домінує мінімалізм та прості форми, водночас повертається популярність рельєфних поверхонь з використанням МДФ, скла або дзеркал. Тож, обираючи шафу для одягу спирайтеся на отриману інформацію та власний смак.