Чи можливо в Україні отримати автоматичний кредит?

Багато хто уникає обговорення фінансових справ із сторонніми та шукає, чи можна автоматично отримати кредит в Україні. Це справді можливо, так як майже всі МФО України (мікрофінансові організації) та провідні банки пропонують послуги автоматичного отримання кредиту або кредитної картки. Давайте розглянемо докладніше, що потрібно знати позичальнику.

Як здійснюється автоматична перевірка позичальника

Процес автоматичної видачі онлайн-кредиту передбачає відсутність ручної перевірки. Натомість клієнта оцінює спеціальна програма скорингу. Її робота ґрунтується на наступних принципах:

 • Банк або МФО збирають статистичні дані щодо платоспроможності різних груп позичальників. Наприклад, згідно зі статистикою, неодружені люди до 25-30 років вважаються менш надійними, ніж одружені 40-50-річні.
 • Інформація про клієнта порівнюється з критеріями системи скорингу. Це може включати сімейний стан, вид зайнятості, стаж роботи, кількість дітей, місце проживання, вік, дохід тощо.
 • Також враховується кредитна історія, включаючи строки та розміри прострочених платежів, а також поточні заборгованості. Навіть за інших сприятливих умов негативна кредитна історія може негативно вплинути на рішення системи скорингу.

Щоб пройти скорингову перевірку, клієнту необхідно надати свої дані системі. Це може бути зроблено шляхом введення номера телефону, паспортних даних та ідентифікаційного коду або за допомогою електронних ідентифікаційних систем типу "Дія" або BankID. Система скорингу працює швидко, і рішення зазвичай надходить у вигляді SMS-повідомлення лише за кілька хвилин.

Чому можуть зателефонувати з МФО

Скорингова програма після обчислення рейтингу клієнта приймає рішення про видачу кредиту на основі певних критеріїв. Позичальники, які потрапляють у "зелену зону", гарантовано отримають терміновий кредит з поганою кредитною історією, тоді як ті, хто опиняється в "червоній зоні", стикаються із відмовою. Однак є випадки, коли скоринг не може автоматично ухвалити рішення, і заявка вимагає ручної перевірки.

Таке може статися, наприклад, якщо у людини відсутня кредитна історія або не вказано місце роботи.Тому фахівець з верифікації має переконатися у фінансовій стабільності клієнта. Зазвичай ручна перевірка здійснюється через телефонні дзвінки:

 • на місце роботи — для підтвердження працевлаштування та доходу;
 • контактній особі — для перевірки особистих даних;
 • самому клієнту — для оцінки його готовності виплачувати кредит.

Ручна перевірка виконується в робочий час, тому рішення можна очікувати до 24 годин. Однак більшість заявок обробляється автоматично.

Хто може видати кредит в Україні автоматично

Автоматичний кредит цілодобово в Україні можна отримати двома шляхами:

 • Звернеться до МФО для отримання кредиту на картку. Для отримання кредиту на картку в МФО зазвичай необхідно заповнити онлайн-заявку на їхньому веб-сайті, надавши необхідні особисті дані, інформацію про доходи та банківські реквізити картки.
 • Оформити кредитну картку у додатку банку. Необхідно встановити додаток банку та дотримуватися інструкцій, заповнивши необхідну інформацію про себе, таку як ПІБ, паспортні дані, адресу та інформацію про доходи. Потім слід вибрати відповідний тариф картки, ознайомитися з умовами використання та підтвердити заявку.

Як збільшити ймовірність отримання кредиту без дзвінків

Приховати інформацію від системи скорингу складно, оскільки вона автоматично знаходить багато чого за ІПН та даними паспорта. Щоб підвищити шанси і отримати кредит онлайн на карту срочно і без відказу цілодобово потрібно дотримуватися наступних порад:

 • Заповнити заявку максимально повно.
 • Надати правдиву інформацію про доходи.
 • Не мати судимостей.
 • Мати позитивну кредитну історію.
 • Хороша репутація кредитора (наявність раніше успішно закритих кредитів, використання зарплатної картки або депозиту у банку).

Найчастіше відмови пов'язані або з поганою кредитною історією, або з неправильно вказаними даними. Однак не варто зневірятися. У різних організацій різні вимоги до позичальників. І навіть за наявності прострочок і судимостей є можливість отримати автоматичний онлайн-кредит — просто може знадобитися подати кілька заявок.