Сучасне поняття офісного ремонту вміщує в себе не тільки перепланування, оздоблювальні роботи, а й створення унікального мікроклімату приміщень. Працездатність людини залежить від її внутрішнього відчуття комфорту, самопочуття, настрою. Ремонт офісу з урахуванням метеорологічних умов у приміщенні, простіше – мікроклімату, забезпечить належну продуктивність офісних працівників, поліпшить їх здоров'я. Показників, що впливають на комфортну обстановку, кілька: вологість повітря, його температура, вміст кисню, освітленість, рівень шуму. До вище названого можна додати почуття захищеності, колірну палітру приміщень.

За замовчуванням ще під час будівництва повинні враховуватися пожежна безпека, вентиляція, опалення; але на практиці мікроклімат створюється вже на стадії ремонту офісу. Це особливо актуально, якщо роботодавець орендує стару будівлю, або за допомогою ремонтних робіт планує переобладнати під офісне приміщення склад, цех, квартиру. Спочатку не призначене для високих навантажень і прохідності приміщення потребує серйозного ремонту з переплануванням.

Системи, що створюють комфортний мікроклімат офісу повинні бути виконані по держстандартам, не ігноруючи будівельні нормативи прокладки вентиляції, систем кондиціювання з http://yarta.com.ua/systemy_kondytsiyuvannya.html, опалення. Норми чітко поставлені в цих документах: 19-22 градуси температура повітря 40-60% вологості, відсутність протягів (швидкість руху повітряних мас не повинна перевищувати 0,2 м/сек). Пилу і токсичних речовин в ідеалі не повинно бути. Параметри коливаються в залежності від часу року, категорії приміщення. Офісні кімнати потрапляють під другу категорію – місця для навчання, розумової праці; третю – громадські місця перебування людей, що знаходяться в положенні сидячи, без верхнього одягу.

Здоров'я співробітників буде стабільним, якщо механізми терморегуляції організму будуть задіяні як можна слабкіше. Врахувати особливості кожної людини нереально, тому нормами прийнято, що відчуття комфортної обстановки має бути присутня у 80% людей.

Користь опалення незаперечна, але існують недоліки нагрітого повітря у закритому приміщенні – повітря стає сухим, сприяє поширенню інфекцій, загострення алергії, астматичних явищ, провокує дерматити. Критичний рівень – менше 20%, взимку в більшості офісів без належного ремонту вище позначки в 18% вологість не піднімається. Вихід – установка комплексних кліматичних регуляторів, або зволожувачів повітря.