На багатьох сучасних холодильниках можна побачити кнопку «Vacation». У перекладі це означає «Відпустка», що часто дивує власників. Насправді це надзвичайно корисна функція, що дозволяє підтримувати в побутовій техніці оптимальний температурний режим під час тривалої відсутності мешканців будинку. З її допомогою можна забути про проблему неприємного запаху з холодильника чи зіпсованих продуктів, знайдених після повернення з подорожі чи відрядження. Як працює режим «Відпустка» та як ним правильно користуватися — розповідаємо далі.

Особливості функції

Кнопка «Vacation» активує переведення пристрою в режим мінімального споживання електрики. У холодильному відсіку підтримується максимально допустиме тепле значення, яке необхідне для збереження працездатності пристрою. Зазвичай це близько 12–15 °C, що в 3–4 рази нижче, ніж за звичайної роботи побутової техніки. Активація режиму «Відпустка» дає змогу заощадити близько 50% на комунальних платежах за електрику.

Крім зниження температури, режим «Vacation» також може періодично вмикати вентилятор усередині пристрою. Таку функцію передбачає, наприклад, холодильник Liebherr або Bosch. Внаслідок циркуляції повітря в холодильній камері не утворюються неприємні запахи затхлості та не розмножуються бактерії, що особливо важливо, якщо в будинку нікого не буде щонайменше 2–3 тижні. Також режим відпустки дозволяє підтримувати рівномірну роботу пристрою, без частих включень компресора, що продовжує термін експлуатації техніки.

Як користуватись режимом «Відпустка»

Найчастіше кнопка «Vacation» знаходиться зовні, і для активації режиму достатньо на неї натиснути. На електронному дисплеї з'явиться повідомлення, наприклад, у вигляді пляжної парасольки, як у холодильниках LG. У двокомпресорних холодильниках може бути дві різні кнопки:

  • Vacation No Freezer — без залучення морозильного відсіку;

  • Vacation with Freezer — для підтримки оптимальної температури у кожному контурі охолодження.

Перед активацією режиму «Відпустка» варто звільнити холодильний (а за потреби й морозильний) відсік від продуктів, що швидко псуються. Тепле повітря в камері призведе до псування фруктів, овочів, м'яса, риби, молока. Якщо морозильна камера залишається працювати в стандартному режимі, можна перекласти залишки їжі туди, і дістати після повернення. Також рекомендується протерти внутрішній відсік пристрою, щоб запобігти розмноженню патогенних мікробів у період тривалої відсутності.

Багато холодильників оснащені функцією інтелектуального програмування, і автоматично вимикають режим відпустки після першого відкриття дверцят. Якщо ви заглянули всередину після активації кнопки «Vacation», перевірте, чи її значок горить, як і раніше, на електронному табло, чи потрібне повторне включення. Якщо запланована подорож затягнеться на місяць і більше, краще залишити холодильник повністю порожнім.