Сьогодні люстра - це не просто джерело світла. Це дуже важливий декоративний елемент, який допомагає зробити інтер’єр унікальним і чарівним. Для люстри дуже важливо правильно обрати стиль, потужність, а також розмір. Велика люстра, добре декорована різноманітними прикрасами, не підходить для невеликої спальні чи вітальні, так само як і мініатюрна, скромна модель буде недоречною в великому обідньому залі. Щоб заощадити час і уникнути розчарувань, слід врахувати деякі важливі поради.

1) Ширина світильника

Щоб визначити оптимальний діаметр люстри треба виміряти ширину і довжину кімнати в сантиметрах, а потім розділити отримані числа на 30 і скласти результати між собою. Отримане число слід помножити на 2,5. Ця цифра і буде оптимальною величиною люстри для тієї чи іншої кімнати.

Крім того варто врахувати, що стиль і «тяжкість» освітлювального прилада впливають на її габарити. Громіздкі люстри, виконані з металу, здаються меншими, ніж ті які зроблені з сучасних легких компонентів. Обираючи люстру, віддавайте перевагу більшим моделям, ніж меншим.

2) Висота люстри

Чим вище кімната, тим довшою може бути освітлювальний прилад. Відстань між підлогою і найнижчою деталлю має становити не менше 210 сантиметрів. Винятком може стати лише підвіс з плафоном, який висить над столом в їдальні чи кухні, там його можна вішати трохи нижче зазначеного стандарту. Часто конструкція моделі дозволяє змінювати її висоту, наприклад, за рахунок зміни кількості ланок у ланцюжку або за допомогою переміщення рухомого елемента «стебло».

Стиль оформлення люстри

Люстра має якомога гармонічніше вписуватись у загальний інтер’єр приміщення. Навіть найчарівніша класична модель, декорована великою кількістю блискучих підвісок, буде жахливо виглядати, у сучасному мінімалістичному інтер’єрі. Кожному стилю оформлення інтер'єрів можна підібрати найбільш відповідні типи світильників.

Наприклад, для квартири у французькому стилі підходять світильники з кристалами чи елементами, виконаними з тонкого венеціанського скла.

Для стилю арт-деко найбільш характерні люстри з елементами з полірованого нікелю чи глянцевого хрому, плафони та декор мають бути виготовлені з декоративного скла.

Для стилю кантрі доречними стануть неймовірні ковані чи дротяні люстри. Цікавим вибором також стане світильник, виконаний у вигляді вуличного ліхтаря, старого колеса для возу чи елементу посуду.

У кантрі-інтер'єр також вдало впишуться люстри з кованого заліза, доповнені вітражним склом, декорованим квітковим візерунком, який висічений на металі. Стильно виглядають навмисне зістарені метали.

У класичній вітальні добре виглядають великі, розкішні кришталеві люстри, світильники у вигляді «водоспаду» і моделі-свічки.

Підібрати вишукану люстру у відповідністю зі стилем кімнати можна на сторінках сайту http://e27.com.ua/.