Автомобільний транспорт - це один з найбільш часто використовуваних відділів транспорту, пов'язаний при перевезенні людей або товарів, за допомогою автомобілів. Цей транспорт відрізняється високою швидкістю і гнучкістю, внаслідок густої мережі доріг, транспортних систем, що забезпечують вантажні перевезення по Україні та доставку пасажирів або вантажів безпосередньо до місця призначення.

Підводячи підсумок, цей транспорт може запропонувати прямі поставки практично з кожного пункту відправлення до кожного пункту прийому, в будь-який час і з будь-якою періодичністю обслуговування. Засоби автомобільного транспорту можна розділити на транспортні засоби, а також причепи та напівпричепи. Транспортні засоби можуть бути призначені для перевезення пасажирів і товарів (спеціальні транспортні засоби, вантажні автомобілі, трактори), рухомий склад, який призначений для перевезення пасажирів, включає в себе легкові автомобілі і автобуси. Однак автобус є основним засобом виробництва пасажирського автомобільного транспорту.

Перейдемо тепер до обговорення автомобілів, що використовуються для перевезення вантажів та попутні перевезення по Україні через особливості, техніко-експлуатаційні дані. Поділяються вони на:

— автомобілі вантажні, спеціальні і трактори автомобільні;

— причепи і напівпричепи.

Вантажний автомобіль - це самостійна транспортна одиниця, яка визначає сфери можливого виконання виду перевезення. Виділити можна вантажні автомобілі в кузові:

— універсальний для перевезення всіх вантажів, крім тих, які вимагають спеціальних налаштувань,

— спеціалізовані, які призначені для перевезення тільки строго обраної групи вантажів, пов'язаних, наприклад, з конкретною галуззю виробництва,

— спеціальні, які призначені тільки для перевезення одного виду вантажів, що потребують стаціонарних умов пересування, або одного виду діяльності, наприклад, автомобілі ремонтні, автомобілі пожежні.