• Головна
  • «Світ української душі» розкриває виставка живопису та фото вінничанина Володимира Козюка
14:14, 6 листопада 2015 р.

«Світ української душі» розкриває виставка живопису та фото вінничанина Володимира Козюка

Поєднання живопису і фотографії у виставці «Світ української душі», що відкрилась 3 листопада 2015 року, висвітлила інші грані та джерела творчості вінничанина Володимира Козюка – Заслуженого художника України.

Красиві, сонячні фото митця необхідні відвідувачам! Це справжній «лікувальний екстракт». У часи популярності фотомистецтва Володимир виходить за межі стандартного уявлення. Він показує український характер, душу нашого народу.

«Фотографую стільки, скільки себе пам’ятаю. Ще змалечку я любив спостерігати, як тато фотографував, проявляв плівку і друкував фото. У 10 років я вправно користувався фототехнікою, а у 15 вже підзаробляв весільним фотографом», – розповідає Володимир про свої перші кроки у фотомистецтві.

Ззовні Володимир Козюк – сильний, могутній та енергійний чоловік. Він ніби зітканий із сонця! Через кожен його твір глядач долучається до прекрасного. Варто лише подивитися на його картини, де митець майстерно подав пейзажі України в усьому їх конструктивному і колористичному розмаїтті.

Широкі простори, залиті сонячним світлом, береги річок, круті косогори, всуціль укриті квітучими травами і, звичайно ж, сільські хатки під стріхами. У творчості Володимира вони перетворилися в ексклюзивний етно- символ. Митець дарує хаті на полотні присутність життя, робить її водночас усміхненою і незламною.

«Українські хати під стріхами я фотографував ще до масового попиту на українську культуру. Багато людей тоді дивилися на мене з посмішкою, казали, що не актуально. Моїми однодумцями були Петро Гончар та Лідія Лихач. Разом ми врятували суцільний культурний пласт української хати. Але, розумієте, це не тільки український образ. Така хатинка є світовим символом затишку. Глиняні, дерев’яні, бамбукові… Їх будують і у Мексиці, і у Новій Зеландії, навіть у Японії та Китаї».

Сьогодні навряд чи хтось житиме у такій хаті, проте вона є нашою культурною спадщиною. А якщо їх зовсім не залишиться про них нагадають фото і картини Володимира Козюка. 

«Його хати – могутні, незламні. Придивляєшся на картини і хочеш, щоб усе засяяло, бо колись і в таких хатках жила любов, росли діти… Таке сяйво випромінюють і геніальні пейзажі художника. Володимир демонструє мистецтво, що спонукає на творення і добрі вчинки. Окремої уваги заслуговують фотографії чарівних україночок. Їх прекрасний погляд «летить у небо», ані тіні смутку. Квіти, волосся, усюди сонце – ось символіка і естетика краси автора», – ділиться враженнями Раїса Заклецька, керівник вокально-хореографічного народного колективу «Зернятко».

Український колорит церемонії відкриття виставки доповнила іні-виставою «Вечорниці» творча група студентів факультету культурології Київського національного університету культури і мистецтв.

Виставкових проектів у Володимира завжди багато. Закордонних теж, навіть є пропозиції змінити місце проживання. Але ось як ставиться до цього митець: «Не хочу покидати Україну. Я люблю її, і буду виховувати тут своїх дітей. Уявіть собі, якщо забрати звідси дітей, а молоде покоління поїде, то, фактично, не сформується ядро нової України. А завдяки таким родинним осередкам, як Центр Української Культури та Мистецтва, наша країна зберігається!» – каже митець.

Живопис Володимира Козюка створює національні форми пейзажу. Художник живе в режимі постійного творчого пошуку. Звертаючись до різних малярських прийомів, передаючи ліричний, драматичний або епічний настрій, мандруючи світом у пошуках сюжетів, Володимир залишається українським художником.

Виставка «Світ української душі» триватиме до 28 листопада 2015 року за адресою: м. Київ, вул. Хорива, 19-В.

«Світ української душі» розкриває виставка живопису та фото вінничанина Володимира Козюка, фото-1

 

«Світ української душі» розкриває виставка живопису та фото вінничанина Володимира Козюка, фото-2

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...