• Главная
  • У Вінниці фотовиставкою згадали жахіття Голодоморів в Україні
11:26, 24 ноября 2015 г.

У Вінниці фотовиставкою згадали жахіття Голодоморів в Україні

24 листопада в холі приміщення Вінницької облдержадміністрації відкрилася тематична виставка присвячена темі голодоморів в Україні.

Експонатами є стенди з фотографіями, уривками з газет та документами часів Голодомору, які поділені за тематикою. Вбивства людей голодоморами в Україні періодично тривали протягом 1928 – 1933 років.

Від представлених на виставці фотографій та описаних історій з життя людей в 30-х роках «мурашки по шкірі».

В Україні від голоду жахливою смертю вимирали цілі села.

«У роки голодомору голова колгоспу в селі Нова Чортория Любарського району Житомирської області врятував село від голоду Він аби прогодувати людей, у колгоспній коморі під підлогою ховав горох та зерно, уповноважені з району ходили і забирали по хатах. Він їх скрізь водив і показував. Адже при своїй посаді він мав би їм допомагати. Коли вони їхали, то люди брали той горох і варили. З військової частини привозили відсів. В яслах у котлі готували баланду і всіх людей годували. Біля нас село Коростки, то там майже ніхто не вижив, вмирали цілими сім’ями, бо в них не було такого голови», - зі спогадів Остап’юк Т.І.

У червні 1933 року в УСРР помирали щодоби 34170 людей, щогодини 1420 людей , а щохвилини 24 людини.

Тим хто не мирився з режимом того часу і хотів хоч якось прокормити родину викрадаючи продукти чекала показова розправа і таких називали «непокірні».

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Объявления
live comments feed...