У прокурори вибрали тих самих бувалих. Повна картина псевдо-оновлення системи

Перевернули рейтинг. У конкурсі керівників місцевих прокурор перемогли не нові люди чи молоді кадри, а теперішні прокурори районів і міст. У Вінницькій області буде шість місцевих прокурор. Більше нічого не помінялося...

Із результатами відкритого конкурсу на посади керівників місцевих прокураткр по Вінницькій області тягнули. Співбесіди провели ще 4, 5 і 6 листопада. Але тільки минулого тижня стало зрозуміло – оновлення системи не буде.


Перемогли ті самі прокурори, що й були. Калинівка, Бершадь, Немирів, Жмеринка, Могилів-Подільський і Вінниця. Лише у цих містах будуть місцеві прокурори замість міських, міськрайонних, районних. Протоколи засідань Київської конкурсної комісії, яка відбирала серед кандидатів найбільш підходящих очолити ту чи іншу місцеву прокурору, є на сайті Генпрокурори. Протокол по Вінниці показав, що лідер рейтингу не опинився у списку до призначення. Все поміняла співбесіда.

Оновлення не буде 
Чотирирівневий конкурс, як цитували заступника Генпрокурора України Давіда Сакварелідзе на відомчому сайті, проводився задля «якісного оновлення керівного складу» та підбору «здатних змінити систему з середини». Врешті бачимо – перемогли люди з тієї ж системи.

Наприклад, у списку рекомендованих на посади в Немирівській прокуратурі опинилися прокурор Тульчинського району Андрій Бондар, прокурор Немирівського району Сергій Гайду і прокурор Оратівського району Пилип Хоменко. Ці люди не сильно стрибали в рейтингу. А от по жмеринській прокуратурі список переможців конкурсу співбесіда поміняла суттєво. В першу трійцю ввійшли претенденти, що після тестів були на 10 та 11 місцях. Схожа ситуація на прокурорські посади в Могилів-Подільському, Бершаді, Калинівці.  

Хто змагався за крісла в Вінницькій місцевій прокуратурі, 20minut.ua вже писав. Після двох тестів - професійного на знання законодавства та на рівень загальних знань - говорили, що прокурором міста може стати 27-річний слідчий прокуратури області Олег Стопінчук. Він був першим у рейтингу й мав дуже високі бали.

Але після співбесіди бувалі співробітники посунули молодого на восьме місце. І за результатами конкурсу Генпрокурору рекомендують призначити першу трійцю з нового рейтингу. Олександра Гуцола – першого заступника прокурора Вінниці (після тестів був п’ятим), Івана Криворучка - прокурора Липовецького району (був на третьому місці), Олексія Соловйова – теж багаторічного працівника прокуратури (був на шостому місці).

Той, кого не відібрали
Як проходив конкурс, журналіст питала вінницьких адвокатів, що теж хотіли стати прокурорами, але вилетіли після другого тестування. Всі, як один сказали: співбесіда, як вирішальний етап відбору, дає привід сумніватися в чесності конкурсу.

Що тепер думає про це Олег Стопінук, який остерігався коментувати конкурс до результатів? Пишемо йому питання в Фейсбук, і він відповідає, що ще в у школі мріяв були прокурором. На підтвердження - Олег скинув посилання на статтю десятирічної давнини про нього, як десятикласника, який посів друге місце у всеукраїнській олімпіаді з правознавства. Вже тоді про нього писали - ерудит. І ось зараз у конкурсі на прокурора Вінниці в нього були найвищі бали.

Чи не радили йому колеги не стрибати вище голови, питаємо в слідчого.  

- По-різному. Більшість бажали успіхів, сподіваючись, що моя перемога буде свідчити про те, що в державі щось змінюється, - відповідає Олег Стопінчук. - Інші колеги, які самі не брали участь у конкурсі, оскільки сумнівалися в його чесності і прозорості, радили не витрачати свого часу даремно… Публічно про те, щоб «не стрибати вище голови» мені особисто ніхто жодного разу не говорив.

Олег Стопінчук докладно розписав, як проходили відбірні тури. За його словами, в перших трьох етапах був виключений людський фактор:

- Тестування проводилось на комп’ютерах, транслювалось онлайн і кожен міг пересвідчитися, що кандидати на посади не списують, не спілкуються з іншими конкурсантами. За проведення конкурсу відповідали серйозні організації зі світовим ім’ям. В приміщеннях були присутні представники різноманітних громадських організацій. Якісно провести тестування – значить дорого, а тому гроші для проведення тестувань надавали одразу декілька країн, в тому числі США та окремі країни Євросоюзу.

“Не дуже правильно”
Чому його рейтинг впав після співбесіди до восьмого місця, Олег Стопінчук не зміг відповісти. Написав, що комісія, відповідно до Положення про проведення конкурсу, могла поставити його максимум на четверте місце.

- Чому поставила на восьме місце і як сталося, що до співбесіди допустили не чотири кандидати, а 16 – треба запитати у комісії. Можливо, змінили положення про проведення конкурсу - мені про це нічого не відомо. Але навіть якщо це так, то міняти правила по ходу конкурсу, напевне, не дуже правильно, - відповів він. - В ході співбесіди ставили різні питання. Я б не назвав їх провокаційними чи незручними. Коли ти береш участь в конкурсі, то повинен бути готовим відповідати на будь-які питання. Це нормально. Що не сподобалось. Я очікував професійної дискусії щодо того, як реформувати місцеву прокуратуру, як зробити її не каральним (в радянському розумінні), а правоохоронним (в європейському значенні) органом. Як повернути довіру людей. На мій погляд, саме це сьогодні найбільше хвилює суспільство. Але професійної розмови на цю тему не відбулося. На жаль. Хоча я був до неї готовий.Компромат і результат
Конкурс прокурорів був відкритим, але минув якось по-тихому. Тільки зараз в мережі почали з’являтися сюжети і публікації про те, як обирали нових прокурорів серед… тих самих прокурорів.

Що стосується вінницьких кандидатів, то героєм статей в інтернеті був тільки Олег Стопінчук. В Фейсбуку є спеціальна група для громадськості «Нова прокуратура», де збирали інформацію про конкурсантів. Найбільше тут «компромату» теж про цього учасника відбору: що він розслідував справу проти правозахисника Дмитра Гройсмана, що є зятем заступника міського голови Андрія Реви, що його дружина Наталя – чиновниця міськради.

- Тесть мене попередив, що я повинен бути готовим до того, що на мене і на мою родину будуть лити бруд. Таким є його особистий 20-річний досвід публічної діяльності. Щоб я краще підготувався до такого, він порекомендував перечитати оповідання Марка Твена «Як мене обирали губернатором», що я і зробив. Сьогодні перечитую цей безсмертний твір і переконуюсь, що брудні методи дискредитації конкурентів не змінилися за сотні років, - відповідає на «компромати» Олег Стопінчук. - Всі публікації, які мали на меті дискредитувати мене, як кандидата, та членів моєї родини, пов’язую з нечесною конкуренцією. Дехто, напевне, не маючи власних досягнень, вважає за можливе, дискредитувати своїх конкурентів, намагаючись тим самим підвищити свої шанси на перемогу… 

Сьогодні окремі учасники конкурсу збираються оскаржувати результати конкурсу, але Олег Стопінчук – не серед цих людей. Про оскарження протоколів з результатами відборів кажуть і у Вінниці, і в інших регіонах. 

Як старих прокурорів переобирали на нову роботу - дивіться в сюжеті журналіста "Радіо Свобода онлайн":

vn.20minut.ua
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
90 просмотров в январе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Сегодня, 22 января, в Виннице трамвай сошел с рельсов. Происшествие случилось около 13 часов на остановке общественного транспорта "Студенческая". Как рассказал  начальник службы эксплуатации "ВТК" Николай Заверюха, сейчас устанавливают причины произошедшего. Одной из основных версий является попадание на рельсы постороннего предмета.В результате происшествия образовалась небольшая задержка общественного транспорта в направлении центра города. Для урегулир...
Общество
В городе Бершадь в Винницкой области священник Московского патриархата не позволил дочери украинского военного стать крестной матерью для новорожденного ребенка. Он выгнал девушку из храма из-за того, что она молилась на украинском языке и была крещена в Украинской греко-католической церкви. Соответствующее видео опубликовала Оксана Лебедь в Facebook. Бершадские хамы Московского патриархата выгнали из храма девушку за то, что она верующая Украинской греко-...
Происшествия
Инцидент произошел на птицефабрике «Винницкий бройлер» ПрАТ «Мироновский хлебопродукт» в г. Ладыжине. 18 января погиб работник. Об этом сообщает управление Труда в Винницкой области. 21-летний машинист занимался разгрузкой цемента с пневмовагона в автоцементовоз. Молодой человек залез на цистерну и упал. Скончался он от травмы головы. Также, была создана комиссия для расследования обстоятельств данного происшествия.
Общество
Сегодня в Виннице ремонтная бригада сети водопровода будет выполнять работы по ликвидации утечки по таким адресам:  по ул. Келецька, 136 на сети водопровода диаметром 300 мм. На время выполнения ремонтных работ будут отключены от водоснабжения дома под номерами 122, 124,126,126а, 128,128а, 130,132,134,136 по ул. Келецька, дома под номерами 14,16,16а, 18,20,20а по ул. М. Ващука, Школы № 34 и 35, детсад №67- по ул. Кн. Кориатовичей 100,104 на сети водопровод...
Общество
Накануне праздника Крещения и в воскресенье после праздника к Православной Церкви Украины присоединились шесть религиозных общин Винницкой области.16 января за поместную Церковь проголосовала община Покровского храма с. Малые Крушлинцы Винницкого района.17 января православные жители с. Сосонка Винницкого района также сделали свой выбор в пользу ПЦУ.19 января был назначен новый настоятель в приход святого апостола Иоанна Богослова с. Бохоники того же Винниц...
Общество
22 января в муниципальных автобусах Винницы появились наклейки с QR-кодом, которые позволяют пассажирам платить за проезд, не используя наличные. Впоследствии такие же коды будут в салонах трамваев и троллейбусов, в каждом по три штуки.Наклейки размещены при входе в автобус, потому рассчитаться телефоном сложно.«Я еще на остановке открыла приложение Privat24, выбрала рубрику« Транспорт »и« Оплата проезда ». Когда зашла в автобус, пришлось сразу же двигатьс...
Общество
Сегодня 22-й день года по григорианскому календарю – до окончания года осталось 343 дня. Именинники – Евстрат, Петр, Филипп, Полиект. В Украине праздник – День Соборности. 22 января 1919 года на Софийской площади в Киеве было торжественно объявлено об объединении Западно-Украинской Народной Республики и УНР в единое государство. Какой православный праздник отмечают украинцы 22 января 2019 года. Кроме этого, мы рассказываем о самых интересных и важных событ...
Общество
Винничане поделились мемами известного когда-то полотна Владимира Серова "Ходоки у Ленина" . Среди ходоков на картине появился Владимир Путин. "Очень уважаю качественный фотошоп, потому что для хорошего "шоперства" нужно быть настоящим художником и инженером. Ну и юмористом", - говорится в заметке винничанина Виктора Байрака, который поделился мемом.В комментариях к сообщению появилось еще несколько интересных интерпретаций "ходоков".
Происшествия
Вчера, 20 января 2019 года, возле Винницы произошла авария. На место вызвали спасателей.- В 14:50 в службу спасения поступило сообщение о ДТП вблизи аэропорта Гавришовка, - сообщает Руслан Шевчук, главный спасатель Винницкой области.По его словам, бойцы дежурного караула государственной пожарно-спасательной части на месте чрезвычайного происшествия выяснили, что водитель легковушки Suzuki Grand Vitara не справился с управлением.- На скользкой дороге автомо...