Чому новорічні ялинки можуть бути небезпечними?
Як правило, вінничани ялинки у своїх домівках починають ставити на свято Миколая. Однак, як жива, так і штучка красуня може обернутися не радістю, а небезпекою для здоров’я.
Так, при вибиранні штучної ялинки варто звертати увагу на матеріал, з якого виготовлений символ Нового року. Експерти радять не боятися нюхати фабричний виріб: якщо смердить – значить фарба або матеріал неякісні. У них можуть бути токсичні речовини, наприклад, фoрмальдегіди, акрилова кислота, нітрил, стирoл, хлoристий вініл, свинець. Ялинка з такими «інгредієнтами», коли стоятиме в теплі, випаровуватиме небезпечні хімічні сполуки. Також штучну ялинку треба мацати: якщо осипаються деталі або на руках залишається фарба – не спокушайтеся навіть на низьку ціну! А загалом потрібно читати сертифікат на товар, і якщо в ньому щось не так – не купувати. Так само варто чинити і з прикрасами на ялинку. Вони мають бути цілими, без сторонніх запахів та деталей, і максимально безпечними для дітей.
Не варто нехтувати загальними правилами безпеки і при виборі живої ялинки. На сьогодні легальні деревця усі марковані – мають спеціальний чіп з номером, де міститься інформація про те, звідки деревце привезене. Лісові красуні теж можуть бути хімічно небезпечними, адже, можливо, вони росли біля якихсь отрутомогильників чи звалищ. Тому варто у продавця питати про радіаційний сертифікат на товар. Фахівці наголошують, що такий сертифікат не є oбoв'язкoвим для торгівлі ялинкам, однак його наявність свідчить про високу якість товару.
Коментарі