Вінниця обійшла 100 найбільших містах України у наданні адмінпослуг. І не тільки

Стан та перспективи розбудови електронного урядування та адмінпослуг у 100 найбільших містах України

15 листопада у Києві в прес-центрі УНІАН відбулась презентація результатів моніторингу впровадження інструментів електронного урядування в органах місцевого самоврядування у 100 найбільших містах України. Дослідження реалізоване коаліцією неурядових організацій: ГО «Подільська агенція регіонального розвитку», Асоціація міст України, Асоціація органів місцевого самоврядування «Міста електронного врядування України», ГО «Європейський діалог», Громадянська мережа «ОПОРА».

Метою проведення моніторингу було визначення ступеня використання в діяльності органів місцевого самоврядування елементів електронного урядування для забезпечення оперативного та безперешкодного інформування населення, сприяння прозорості місцевої політики та протидії корупції, зростання якості надання адміністративних послуг, активізації громадськості та її залучення до суспільно-політичних процесів. Це вже третій щорічний моніторинг, реалізований коаліцією громадських організацій з ініціативи ГО «Подільська агенція регіонального розвитку».

В рамках моніторингу був сформований рейтинг органів місцевого самоврядування у сфері використання елементів та технологій електронного урядування за кожним із критеріїв оцінювання – ефективність роботи веб-сайту міської ради, функціонування системи електронного документообігу та організація діяльності центру надання адміністративних послуг.

Безымянный

Систему електронного документообігу використовують 47 великих міст України із 100 досліджуваних, повідомила директор муніципально-громадського центру електронного урядування Оксана Гречко.

«У 47% опитаних міських рад впроваджено систему електронного документообігу. Зараз 16 міст також готуються до впровадження цієї системи», - сказала вона.

За словами експертів, що проводили дослідження, система внутрішнього документообігу найкраще розвинена у Вінниці (89% від максимально можливого), Києві (85%) та Дніпропетровську (70%).

Як повідомив представник Національної академії державного управління при Президентові України Андрій Яскевич, існуюча система документообігу є недостатньо розвиненою, погодженою і фактично функціонує як електронна пошта та розсилка документів. «Проблемним є той факт, що в цих 47 містах існує більш як 15 видів програмних продуктів, не рахуючи модифікацій. Звідси виникає питання про труднощі узгодження як горизонтальної, так і вертикальної комунікації з органами влади, об'єднання їх в одну систему і можливості функціонування цілісної системи на рівні держави», - сказав Яскевич.

Сумарно за п’ятьма категоріями оцінювання ефективності офіційних веб-сайтів міських рад найбільшу кількість балів одержали міста Київ, Славута та Шостка – 211 балів (85% від максимально можливого). Друге місце розділили сайти Вінниці, Лубнів, Рівного та Сум – 208 балів. На третьому місці сайт міської ради Івано-Франківська (198 балів). Більше половини балів від максимально можливого отримали сайти 78 міст (76 %).

У 2015 році на багатьох сайтах міських рад прослідковується тенденція до збільшення кількості інформації щодо адміністративних послуг. Якщо минулого року понад 90% сайтів містили лише інформацію щодо переліку та опису адміністративних послуг, які надаються міською владою, то цього року це стосується також контактних даних та режиму доступу до ЦНАП, а також класифікації адміністративних послуг (за суб’єктами надання послуг, за сферами діяльності, за життєвими ситуаціями).

За результатами дослідження, майже на всіх сайтах відсутня інформація про майновий стан депутатів міської ради. Лише на шести сайтах така інформація представлена частково. Інформація про склад депутатського корпусу відсутня  на чотирьох сайтах, проте повна контактна інформація (поштова адреса, номери засобів зв'язку, адреси офіційного веб сайту та електронної пошти) наявна лише на 12 сайтах. Також майже на усіх сайтах відсутня інформація про кількість коштів, виділених з депутатських фондів на потреби громадян.

Лідерами з розвитку внутрішнього електронного документообігу у 2015 році залишилися Вінницька та Київська міські рада, які минулого року також очолювали цей рейтинг.

Покращення помітні у сфері надання адміністративних послуг. Лідерами цього року стали одразу п’ять міст – Вінниця, Київ, Івано-Франківськ, Луцьк, Харків.

Більше інформації про результати моніторингу та методологію оцінювання читайте у звіті.

vinbazar.com
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
56 просмотров в декабре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Перед новогодними праздниками у нас возникает много вопросов по поводу подготовки. Что надеть? Где отпраздновать? Где купить подарки родным? Есть те, кто уже заранее подготовился и купил все что нужно, ну и есть те, кто впопыхах  31 декабря будет бегать по магазинам. Сайт 0432.ua совместно с нашими партнерами подготовил статью, с помощью которой Вы сможете найти ответы на все свои вопросы. И так первый пункт в нашем проводнике к новогодним праздникам это:...
Криминал
По материалам винницкого управления СБУ осужден информатор боевиков террористической организации "ДНР". Об этом сообщает пресс-служба управления СБУ в Винницкой области.Оперативники спецслужбы установили, что житель Торецкая собирал сведения о дислокации и перемещения подразделений Вооруженных сил Украины и других силовых структур, задействованных в операции Объединенных сил. Для сбора необходимой информации злоумышленник привлекал других местных жителей....
Общество
На Майдане Независимости перед зданием Винницкого городского совета начали устанавливать рождественский вертеп. Работы выполняют работники "Винницязеленбуд".25 декабря пройдет праздничная концертная программа "Новогоднее сияние" по случаю празднования в городе Католического Рождества. Начало запланировано на 13:00. Стоимость монтажа конструкции вертепа по решению исполнительного комитета Винницкого городского совета составляет 17 300 гривен.
Криминал
Как правило, когда мужчины конфликтуют в нетрезвом состоянии, инциденты заканчиваются плачевно. В лучшем случае пострадавшим приходится лечиться. В селе Войтовка Бершадского района двое мужчин не только избили «оппонента», но и решили сделать его узником. Как сообщают в отделе коммуникаций ГУНП в Винницкой области, в местной полиции узнали об инциденте от самого пострадавшего. К силовикам 42-летний селянин обратился 1 декабря и пояснил, что находился в «не...
Общество
13 декабря на сайте петиций в Винницком горсовете зарегистрировали обращение, в котором просят сделать бесплатный проезд в трамваях, троллейбусах и муниципальных автобусах для женщин, находящихся в декретном отпуске.Сейчас петицию поддержали 2 человека. Чтобы ее рассмотрели в городском совете и предоставили официальный ответ, нужно 350 подписей.
Общество
Традиционно Новогодняя резиденция начнет работу в день святого Николая 19 декабря. Дети смогут рассказать о своих желаниях святому Николаю и Санта-Клаусу. А еще посетителей ждет множество развлечений, подарков и сюрпризов.Именно с 19 декабря начинается празднование зимних праздников. Поэтому открытие Новогодней резиденции состоится в этот день в 17:00. Мероприятия стартуют праздничным шествием во главе со святым Николаем. Волшебные персонажи будут идти от...
Происшествия
В десять вечера 12 декабря на ул.Стрелецкой в Виннице занялся частный жилой дом. Об этом сообщает ГСЧС области. По вызову выезжали девять пожарных на двух спецавтомобилях. Они ликвидировали возгорание за 20 минут. Пламенем уничтожено внутреннее убранство стен и кровлю дома на площади 10 кв.м. Предполагаемая причина пожара - короткое замыкание электросети.
Промо
До Нового года остаются считанные дни, и для многих взрослых остается нерешенным вопрос, а что же подарить сыну (дочке, братику, внучке, племяннику, крестнику, ребенку друзей)? Если и вам посчастливилось быть родственником малыша, который еще не ходит в школу, наша статья будет вам полезна. Подарки деткам до 3 лет. Девочкам этого возраста хочется во всем подражать своим мамам, поэтому в качестве подарков подойдут не только куклы, но и наборы посудки, а так...
Криминал
Прокуратурой Винницкой области направлено в суд обвинение в отношении четырех лиц, которые в 2017 году создали и удерживали места разврата на территории г. Виннице и г. Хмельницкого.Вышеуказанные места разврата осуществляли свою деятельность под видом массажных салонов, в которых предоставлялись сексуальные услуги женщинами с целью получения прибыли.Действия злоумышленников квалифицированы по признакам уголовных преступлений, предусмотренных ч. Ч. 3, 5 ст....