Вінниця обійшла 100 найбільших містах України у наданні адмінпослуг. І не тільки

Стан та перспективи розбудови електронного урядування та адмінпослуг у 100 найбільших містах України

15 листопада у Києві в прес-центрі УНІАН відбулась презентація результатів моніторингу впровадження інструментів електронного урядування в органах місцевого самоврядування у 100 найбільших містах України. Дослідження реалізоване коаліцією неурядових організацій: ГО «Подільська агенція регіонального розвитку», Асоціація міст України, Асоціація органів місцевого самоврядування «Міста електронного врядування України», ГО «Європейський діалог», Громадянська мережа «ОПОРА».

Метою проведення моніторингу було визначення ступеня використання в діяльності органів місцевого самоврядування елементів електронного урядування для забезпечення оперативного та безперешкодного інформування населення, сприяння прозорості місцевої політики та протидії корупції, зростання якості надання адміністративних послуг, активізації громадськості та її залучення до суспільно-політичних процесів. Це вже третій щорічний моніторинг, реалізований коаліцією громадських організацій з ініціативи ГО «Подільська агенція регіонального розвитку».

В рамках моніторингу був сформований рейтинг органів місцевого самоврядування у сфері використання елементів та технологій електронного урядування за кожним із критеріїв оцінювання – ефективність роботи веб-сайту міської ради, функціонування системи електронного документообігу та організація діяльності центру надання адміністративних послуг.

Безымянный

Систему електронного документообігу використовують 47 великих міст України із 100 досліджуваних, повідомила директор муніципально-громадського центру електронного урядування Оксана Гречко.

«У 47% опитаних міських рад впроваджено систему електронного документообігу. Зараз 16 міст також готуються до впровадження цієї системи», - сказала вона.

За словами експертів, що проводили дослідження, система внутрішнього документообігу найкраще розвинена у Вінниці (89% від максимально можливого), Києві (85%) та Дніпропетровську (70%).

Як повідомив представник Національної академії державного управління при Президентові України Андрій Яскевич, існуюча система документообігу є недостатньо розвиненою, погодженою і фактично функціонує як електронна пошта та розсилка документів. «Проблемним є той факт, що в цих 47 містах існує більш як 15 видів програмних продуктів, не рахуючи модифікацій. Звідси виникає питання про труднощі узгодження як горизонтальної, так і вертикальної комунікації з органами влади, об'єднання їх в одну систему і можливості функціонування цілісної системи на рівні держави», - сказав Яскевич.

Сумарно за п’ятьма категоріями оцінювання ефективності офіційних веб-сайтів міських рад найбільшу кількість балів одержали міста Київ, Славута та Шостка – 211 балів (85% від максимально можливого). Друге місце розділили сайти Вінниці, Лубнів, Рівного та Сум – 208 балів. На третьому місці сайт міської ради Івано-Франківська (198 балів). Більше половини балів від максимально можливого отримали сайти 78 міст (76 %).

У 2015 році на багатьох сайтах міських рад прослідковується тенденція до збільшення кількості інформації щодо адміністративних послуг. Якщо минулого року понад 90% сайтів містили лише інформацію щодо переліку та опису адміністративних послуг, які надаються міською владою, то цього року це стосується також контактних даних та режиму доступу до ЦНАП, а також класифікації адміністративних послуг (за суб’єктами надання послуг, за сферами діяльності, за життєвими ситуаціями).

За результатами дослідження, майже на всіх сайтах відсутня інформація про майновий стан депутатів міської ради. Лише на шести сайтах така інформація представлена частково. Інформація про склад депутатського корпусу відсутня  на чотирьох сайтах, проте повна контактна інформація (поштова адреса, номери засобів зв'язку, адреси офіційного веб сайту та електронної пошти) наявна лише на 12 сайтах. Також майже на усіх сайтах відсутня інформація про кількість коштів, виділених з депутатських фондів на потреби громадян.

Лідерами з розвитку внутрішнього електронного документообігу у 2015 році залишилися Вінницька та Київська міські рада, які минулого року також очолювали цей рейтинг.

Покращення помітні у сфері надання адміністративних послуг. Лідерами цього року стали одразу п’ять міст – Вінниця, Київ, Івано-Франківськ, Луцьк, Харків.

Більше інформації про результати моніторингу та методологію оцінювання читайте у звіті.

vinbazar.com
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
56 просмотров в октябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
В субботу, 20 октября, часть Виннице останется без воды. Все из-за ремонтных работ.Об этом сообщают в Винницкой городском совете.20 октября в связи с проведением реконструкции водопроводной насосной станции по ул. Чехова с 6:00 до 21:00 будет отключено водоснабжение по улицам: Семенец, Чехова (д. № 35-45, 56-70), Чумацкая, Кооперативная, Кузнецова, Тропинина, Кибальчича, И.Пулюя, Постышева, пр.Кооперативный, пр. Кузнецова, 1пр.Кузнецова .
Криминал
Винницкими работниками прокуратуры, управления уголовного розыска и следователями ЧП, выявлено и задокументировано деятельность преступной группы - семья, незаконно продавала наркотические средства.Об этом сообщает пресс-служба прокуратуры Винницкой области.Организатором преступной группы оказался представитель одной из национальных меньшинств Винницкой области, который уже имел проблемы с законом за совершение аналогичных преступлений на территории Одесск...
Общество
17 октября в Ладыжинское водохранилище выпустили 8,28 тонн малька рыбы. Как сообщает пресс-служба Госрыбагентства, пользователь зарыбил водоем 69 тыс. экз. двухлеток толстолобика навеской около 120 г. В зарыблении приняли участие представители Винницкого рыбоохранного патруля, Госэкоинспекции в Винницкой области, органов местного самоуправления и общественности.
Общество
С 1 октября в Виннице введено ограничение для частного автотранспорта на проезд через центральную улицу города - Соборную. Если первые несколько дней патрульная полиция проводила только разъяснительную работу, то сейчас ежедневно составляют около 50 протоколов на водителей.Об этом 18 октября сообщил начальник патрульной полиции в Винницкой области Редван Усеинов.Мы штрафуем, уже не предупреждая. Предупреждали первые 3 - 4 дня, - говорит Редван Усеинов.На в...
Общество
На днях работники полиции приехали на вызов к винничанке, которая заявила, что у нее пропал внук.Вроде, ребенок вышел погулять и не вернулась домой.Полицейские тут же взялись за работу - начали опрашивать соседей, знакомых и прохожих.Оказалось, что малый шутник просидел все это время во дворе дома в старом шкафу и наблюдал за поисками.Почти через три часа поисков несовершеннолетнего нашел заместитель начальника Левобережного отделения полиции Тарас Калачик...
Общество
На численні прохання та дитячі вимагання Фіксики знову у Вінниці з Фікси ШОУ «Як ДімДімич став Фіксиком» — 28 жовтня о 12:00 в Будинку Офіцерів! НайХІТовіша ліцензійна вистава від творців мультсеріалу! Хто не мріяв хоча б раз побувати у світі Фіксиків? Перетворитися на маленьких чоловічків і подивитися на всі прилади зсередини? Найрейтинговіші мультяшні герої Фіксики, популярні в більше ніж 90 країнах світу, знову запрошують всіх поринути у світ технічних...
Политика
Не так давно на сайте петиций появилось обращение, автор которого предлагал сделать котов частью экосистемы Винницы. Очень быстро оно собрало необходимое количество голосов. Похоже, власть нашего города не оставит без внимания пушистых и поддержит стремление тысяч винничан в определенной степени помочь котам. На сайте мэрии Винницы уже появился проект решения, которое призвано решить несколько проблем, касающихся винницких бездомных кошек, страдающих от си...
Криминал
Сотрудники налоговой милиции ГУ ГФС в Винницкой области совместно с работниками патрульной полиции остановили незаконную перевозку 3 тыс. литров спирта. Об этом сообщает пресс-служба Государственной фискальной службы. В рамках проведения операции "Акциз-2018" и расследования уголовного производства по ч. 1 ст. 204 УК Украины было установлено, что по трассе "Винница-Хмельницкий" транспортным средством марки "Volkswagen LT45" осуществляется незаконная перево...
Происшествия
Управлением уголовного розыска ГУНП в Винницкой области разыскивается без вести пропавшая 18-летняя Богомолова Ксена Леонидовна, 26.09.2000 г.р., жительница г. Винница, которая 16 октября 2018 ушла из дома и до настоящего времени ее местонахождение неизвестно.Приметы пропавшей: рост 168- 170 см, полного телосложения, лицо круглое, волосы прямые до плеч, брови прямые густые, нос прямой, губы тонкие, глаза карие. Была одета: в черное платье, черная обувь. Пр...